به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، سرهنگ حسینی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان در همایش آماده باش نوروزی همیاران پلیس با اشاره به این موضوع که کاهش تصادفات و تلفات جاده ای ناشی از همکاری همیاران و فرهنگ یاران با پلیس بوده است، گفت: با وجود افزایش وسایل نقلیه با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان شاهد کاهش تصادفات در سطح استان بودیم.
 
رئیس پلیس راهور استان لرستان با اشاره به نقش بی‌بدیل دانش آموزان و همیاران نوجوان پلیس اظهار کرد: همیاران پلیس همیشه در کنار خانواده خود و رانندگان قرار دارند و می‌توانند با هشدارهای خود قبل از وقوع حوادث، آن‌ها را هشیار سازند.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح همیاران پلیس میزان تصادفات رانندگی کاهش چشمگیری یافته است که این نشان دهنده اهمیت مشارکت و همکاری مردم با نیروی انتظامی است.
 
وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی با همراهی همیاران پلیس، نظم و قانون را به خوبی در جامعه برقرار می‌کند، وی تصریح کرد: خانواده‌ها باید برای اجرای بهتر طرح همیار پلیس در مدارس همکاری بیشتری داشته باشند.

در ادامه ولی پور فرماندار خرم آباد افزود: استان لرستان استان امنی است که ماحصل تلاش دستگاه قضایی ومشارکت مردم است.
 
وی اظهار داشت: طرح همیار و فرهنگ یار پلیس و پلیس یار جوان و نوجوان، از تدابیر بسیار ارزشمند نیروی انتظامی در سال‌های اخیر بوده که نقش بسیار مهمی در نهادینه کردن قوانین راهنمایی و رانندگی و کاهش تصادفات داشته است.
 
وی بیان کرد: این قشر باید همه تلاش خود را برای آگاه سازی به اقشار مختلف جامعه در مورد انضباط ترافیکی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به کار گیرند و ایفای نقش کنند. در پایان به صورت نمادین به چند دانش آموز کارت همیار پلیس اهدا شد.