به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، استاندار لرستان در خصوص مطالبات مردم ازنا برای راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌کاره و تعطیل، اذعان کرد: اعتقاد من در دوران کاریم خدمت بدون منت است اما کاستی‌هایی داریم و عذرخواهی می کنیم اما قصد کوتاهی نداریم بعضی از جاها زورمان نمی‌رسد ولی برای شفاف‌سازی افکار عمومی باید بگویم بنده تا حالا در طول مدت خدمتم هیچ اضافه کاری و حق ماموریتی دریافت نکرده‌ام.

دکتر حبیب الله دهمرده در سفر به ازنا بعد از گذشت مدت‌ها از ماموریت وی در لرستان بر خلاف انتظار مردم ازنا برای راه‌اندازی پروژه‌ها بیشتر به موضوع کلنگ‌زنی سد بختیاری پرداخت و گفت: با سفر ابتدای سال رئیس جمهور به لرستان کلنگ‌زنی بلندترین سد بتونی دنیا را داشتیم که در این راستا توانستیم نام لرستان را در رکوردها ثبت کنیم و در این بخش دولت بالغ بر 100 میلیارد تومان از خزانه ارزی اعتبار تخصیص داده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به حاشیه‌های فراوانی که این طرح داشته است ابراز کرد:می گویند بودجه سد بختیاری می توانست در کل استان توزیع گردد و من در پاسخ می‌گویم که اینطور نیست، دولت این بودجه را برای سد بختیاری اختصاص داده و نمی‌توان در بخش‌های دیگر این اعتبار را مصرف نمود، ما در انتخاب بودجه دخالتی نداریم.
 
دهمرده درباره محل احداث سد گفت: این سد را نمی توانستیم در ازنا، الیگودرز یا هر جای دیگر تاسیس کنیم چرا که تنها جایی که شرایط لازم را برای احداث داشت محل فعلی آن می باشد.

وی در ادامه به خدمات دولت احمدی نژاد در لرستان پرداخت و گفت: اولین سفر رئیس جمهور در سال جاری جهت افتتاح سد بختیاری به لرستان بوده و شروع طرح راه آهن سراسری اراک به خرم آباد داشتیم و امروز کسی نمی‌تواند منکر کارهای او در لرستان باشد، اگر من خود منکر آن باشم اتفاق تاریخی افتاده است و پروژه‌های وی تا پایان تابستان 92 به بهره‌برداری می‌رسند و ما افتخار آن را داریم که لرستان رتبه اول کشور را در این راستا بدست آورده است.

دهمرده در ادامه درباره مشکلات طرح‌های ازنا گفت: ازنا دارای 5 پروژه نیمه کاره و نیمه تعطیل است که شاخص آنها سد کمندان، فولاد و ذوب آهن، فروآلیاژ، منطقه ویژه اقتصادی، آب‌رسانی و طرح فاضلاب می باشند که مشکل بیشتر آنها مدیریت بخش خصوصی می باشد.

-حاشیه جلسه: یکی از حضار در جلسه عمومی با انتقاد از عملکرد استانداری در خصوص طرح‌های نیمه کاره ازنا و همچنین کارگرهای غیر بومی در کارخانجات ازنا با برخورد هیئت همراه استانداری لرستان، و همچنین شخص استاندار مواجه شد.