به گزارش حبرنگار خبرگزاری برنا لرستان ،حجت‌الاسلام میرعمادی در این دیدار ضمن تسلیت ارتحال ملکوتی حضرت امام(ره) و همچنین سالگرد قیام خونین پانزده خرداد، به محمدباقر قالیباف خیرمقدم گفت و ابراز داشت: استان لرستان یک استان ولایتمدار و عاشق امام(ره)، وفادار به انقلاب و آرمان‌های شهداست. مردم این استان نیز مردمی غیور، مبارز و مقاوم به شمار می‌روند که در طول تاریخ سوابق درخشان آنها زبانزد خاص و عام بوده است.
 
وی خطاب به قالیباف گفت: به شما خوش‌آمد گفته و همچنین به خاطر حجم وسیع برنامه‌هایی که در این روزها دارید خداقوت می‌گوییم. از خدا می‌خواهیم در این دوره حساس، توفیق بیشتری عنایت کند تا فضای انتخابات فضای گسترده، پرشور و فضای آماده برای خلق حماسیه سیاسی باشد. یکی از تعالیمی که امام راحل برجای گذاشتند تکیه به رأی مردم برای حفظ نظام است. گرچه امام راحل حفظ نظام را از اوجب واجبات می‌دانستند ،اما حفظ نظام را منوط به رای و حضور مردم در صحنه انتخابات می‌دانستند.

وی افزود: مردم برای آنکه در انتخابات نشان دهند نظام را دوست دارند و به نظام اعتبار و اقتدار ببخشند پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند. مردم رای می‌دهند تا بگویند ما خواهان اسلام هستیم. به همین جهت امروز نیز مقام معظم رهبری طی سخنان خود در مرقد مطهر حضرت امام(ره) فرمودند رأی به هر یک از این 8 نامزد، رأی به جمهوری اسلامی است. وظیفه ما این است که شور و نشاط بیشتری را در انتخابات ایجاد کنیم. این سفرها و زحمت‌های شما و هر کدام از کاندیداها برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی است. این وظیفه اول است و در کنار آن، نتیجه زحمات این دوران آن است که مردم در روز 24خرداد در صحنه حضور داشته باشند.
 
وی افزود: همیشه آمار حضور مردم استان لرستان در انتخابات‌ها بسیار گسترده و چشم گیر بوده است. همواره بالای 70 درصد از مردم این استان پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند و مطمئنا در این دوره نیز حضور مردم بسیار گسترده خواهد بود. آمادگی مردم بسیار عالی است و طبیعی است که فردی که از سوی مردم در این دوره انتخاب می‌شود از طریق مشورت و مشاهده برنامه نامزدها خواهد بود.

امام جمعه خرم آباد یادآور شد: در این دوره، فضای تبلیغاتی به گونه‌ای است که مردم با نظرات کاندیداها، توانمندی‌ها، قدرت مدیریت، مقاوم بودن و دارای برنامه بودن آنها آشنا می‌شوند و به آن توجه دارند. امیدواریم آنچه رضای خداوند است اتفاق بیفتد.
 
حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: مردم استان لرستان همیشه با خداوند، امام عصر(عج) و اهل‌بیت معامله می‌کنند و هیچ چشم‌داشتی ندارند، به این معنا که حضور آنها در انتخابات تنها برای ادای تکلیف است. از دیگر سو، این استان آن طور که باید به آن رسیدگی می‌شد در مقایسه با استان‌های دیگر رسیدگی نشده ‌است. البته کارهای زیادی صورت گرفته که جای تقدیر دارد، اما مشکلات زیادی همچون بیکاری در کشور وجود دارد و استان لرستان نیز از لحاظ بیکاری در کشور رتبه اول را داراست. به همین جهت نیروی انسانی این استان وادار شده است که برای اشتغال مهاجرت کند که این مهاجرت آفاتی به همراه داشته است. از دیگر سو توانمندی‌هایی که باید در این استان مورد توجه و استفاده قرار گیرد مورد کم توجهی قرار می‌گیرد و زمینه برای استفاده از آنها وجود ندارد.
 
وی افزود: برای ما حفظ جمهوری اسلامی و خوشحالی مقام معظم رهبری مهم است. نگاه مردم استان لرستان نیز به مقام معظم رهبری است. رضایت رهبر معظم انقلاب برای آنها یک اصل به شمار می‌رود. هر فردی که نسبت به ولایت زاویه بگیرد، مردم این استان به او اجازه نمی‌دهند که به فضای استان وارد شود و هرکس مطیع و گوش به فرمان رهبری باشد این مردم وی را با جان و دل می‌پذیرند. این انتخابات نیز برای حفظ هویت جمهوری اسلامی و استقلال نظام ماست.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به خدمات محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران عنوان کرد: خدمات و زحمات شما در تهران برای مردم ملموس است و کارهای خوبی انجام داده‌اید. اگر توفیق حاصل شد و تقدیر الهی بر این شد که مدیریت دولت آینده برعهده شما باشد انشاالله این اتفاق در تمام ایران اسلامی بیفتد و مایه عمران و آبادانی شوید. امیدواریم خداوند کمک کند و عنایت الهی شامل شود تا همه از این امتحان سربلند بیرون بیایند.