به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،ابراهیم آقا محمدی ، درخصوص ادامه خشونت‌ها درمصر، گفت: مصر پس ازانقلاب ۲۵ ژانویه دوران گذار از بحران مشروعیت را سپری می‌کند که در این برهه زمانی تمام گروه‌های مخالف و موافق رئیس جمهور مخلوع این کشور باید با سعه صدر از این مرحله گذر کنند. نماینده مردم خرم آباد و دوره درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور قانونی مصر که بازداشت شده هرچه سریع‌تر باید آزاد شود، تصریح کرد: اعتصاب غذایی محمد مرسی طرفداران وی را تحریک به ادامه اعتراضات خشونت بار می‌کند که این برای تحولات و انقلاب مصر خطرناک است.

وی با تاکید براینکه عدلی منصور رئیس جمهور موقت مصر نباید راهی را که محمد مرسی رفت تکرار نکند، ادامه داد: گفتمان مبتنی برزور و تهدید نه تنها مخالفان را آرام نمی‌کند بلکه آن‌ها را برای اعتراضات مصمم‌تر می‌کند. نماینده اصولگرای مجلس نهم، ادامه داد: دولتمردان مصری با الگو برداری از انقلاب‌های موفق منطقه درراستای برآورده کردن خواسته‌های مردمی و همچنین تقویت حس ضد استکباری مردم باشند.
 
آقا محمدی با اعلام اینکه هیات حاکمه مصر اکنون که با کودتای نرم بر سر کار آمده‌اند با مخالفان خود با سعه صدربرخورد می‌کنند، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری مخالفان مرسی نشان دادند از جایگاه ویژه‌ای برخور دارند و دولت باید به آن‌ها توجه خاصی می‌کرد اما این اتفاق رخ نداد و منجر به کودتای ارتش شد و سران جدید دولت مصر نیز باید امروز وزنه اخوان المسلمین به عنوان مخالف سرسخت خود را دست کم نگیرند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: رئیس جمهور موقت مصر باید در چارچوب گفت‌و‌گو‌ها به دنبال تنش‌زدایی از فضای سیاسی مصر باشد٬ گفت: گفت‌وگو برای ایجاد آشتی ملی تنها راه خروج مصر از بحران رو به رشد است.