به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،ایرج عبدی در گفت‎وگو با خبرنگار برنا از لرستان، با بیان این مطلب افزود: برای یادآوری مطالبات ملی مردم نامه‎ای برای رئیس‎جمهور منتخب ارسال کردیم.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است از نیروهای توانمند زاگرس‎نشین در بدنه دولت جدید استفاده شود. وی ادامه داد: اگر مطالبات ملی در کشور برآورده شود بسیاری از مشکلات استان‌ها به ویژه لرستان نیز پوشش داده خواهد شد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه جدی گرفتن بیکاری وضعیت اشتغال و توجه ویژه به استانهایی که از این مهم رنج می‌‎برند و نرخ بالای بیکاری را در کشوردارند، توجه به موضوع مهاجرت و... از جمله نیاز‌ها و مطالبه جدی مردم از رئیس‎جمهور منتخب است اظهار کرد: باید رئیس‎جمهور منتخب به وضعیت عشایر و روستاییان در اعتبارات ملی توجه کنند.
 
دکترعبدی تصریح کرد: همچنین باید در دولت جدید موضوع مهاجرت جدی گرفته شود و با یک برنامه ویژ‎ه‎ای نسبت به آبادانی شهر‌ها اقدام تا از مهاجرت به کلان‎شهر‌ها جلوگیری شود. نماینده مردم خرم‎آباد گفت: رئیس‎جمهور جدید باید عدالت اجتماعی را که محور شعار‌هایش بود را عملیاتی کند.
 
وی با بیان اینکه مطالبه جدی مردم از رئیس‎جمهور منتخب این است که با تشکیل یک توانمند و اقتصادی و با استفاده از ظرفیتهای تخصصی بتواند از کارآوری لازم را داشته باشد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در بودجه کشور وضعیت بودجه‎نویسی به گونه‎ای است که اعتبارات لازم به استانهای محروم داده نمی‌‎شود و باید این مهم اصلاح شود اظهار کرد: مشکل گازرسانی به روستا‌ها، توسعه روستایی، توسعه دانشگاه در استانهای محروم دولت جدید باید مدنظر قرار دهد و با نگاه توسعه عدالت محور در کشور پیش رود.
 
دکتر عبدی با انتقاد از اینکه بودجه کشور، بودجه کلان‎شهری است و استان‌ها و شهرستان‌ها سهم ناچیزی از آن دارند بیان کرد: نیاز است به این مهم نیز توجه جدی شود. نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید در کابینه جدید در دولت تلاش شود و حقوق استانهای زاگرس‎نشین دیده شود و با توجه به اینکه این استان‌ها دارای نیروهای توانمندی هستند تلاش خواهیم کرد که از این نیرو‌ها در بدنه دولت استفاده شود.