به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، "هوشنگ بازوند" در این برنامه از پروژه‌های عمران‌شهری تقاطع غیرهمسطح کوی جهادگران، سامان‌دهی دریاچه کیو، بلوار 60 متری و طرح احداث تقاطع غیرهمسطح در این محور و پروژه پل ارتباطی انتهای بلوار شصت متری (در محدوده ورودی شهرک پارسیلون) و طرح احیا و سامان‌دهی پل شکسته بازدید کرد.

استاندار لرستان در بازدید از محور ارتباطی 60 متری و تقاطع‌های موجود در این مسیر، طرح احداث یک تقاطع غیرهمسطح در محل تقاطع خیابان ناصرخسرو با بلوار 60 متری را به منظور تسریع در تردد‌، روان‌سازی ترافیک با توجه به افزایش ترددهای این مسیر در آینده نزدیک مورد تاکید قرار داد.

در این بازدید که معاون عمرانی استانداری، مدیر کل راه و شهرسازی لرستان، شهردار خرم‌آباد و مدیرکل روابط عمومی استانداری نیز حضور داشتند و با حضور آنان شرایط و نحوه اجرای این طرح و اهمیت آن مورد بررسی قرار گرفت.

بازوند در ادامه با حضور در محل اجرای طرح پل و تقاطع غیرهمسطح جهادگران، ضمن گفت‌وگو با مجریان پروژه‌، وضعیت این طرح نیمه تمام شهری را مورد بررسی قرار داد.

استاندار لرستان با توجه به گزارش شهردار خرم‌آباد از روند اجرا و تعطیلی پروژه به دلیل مشکلات مالی و ناتوانی پیمانکار و طولانی شدن زمان اجرا، بر انتخاب و معرفی یک پیمانکار جدید و توانمند به منظور فعال کردن دوباره پروژه و بهره‌برداری سریع و برنامه‌محور طرح تاکید کرد.

بازوند همچنین از روند اجرای پروژه پل ارتباطی انتهای بلوار شصت متری (در محدوده ورودی شهرک پارسیلون) نیز بازدید کرد.

استاندار لرستان در این بازدید خواستار همکاری و مساعدت جدی دستگاه‌های متولی به ویژه شهرداری و معاونت عمرانی در فراهم کردن بستر مناسب اجرای سریع و بهره‌برداری زودتر از این پروژه تاکید کرد.

بازوند همچنین در ادامه از روند اجرای طرح سامان‌دهی دریاچه کیو و احداث محور ارتباطی جدید و جایگزین در محدوده خیابان حافظ و بافت قدیمی شهر خرم آباد بازدید کرد.

بازدید از طرح احداث و به‌سازی میدان تختی و کوی فلسطین از دیگر برنامه‌های استاندار لرستان در جریان این برنامه کاری بود.

استاندار لرستان در ادامه با حضور در محدوده پل تاریخی شکسته(شاپوری)، از طرح اجرایی احیا، سامان‌دهی و به‌سازی این اثر تاریخی بازدید کرد.

بازوند در این بازدید گفت: اجرای این طرح باید با هدف توسعه و رونق صنعت گردشگری و جذب گردشگر بیش‌تر به استان با توجه به قابلیت‌های ویژه لرستان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری باشد.

وی در این بازدیدها خواستار تلاش جدی و موثر مسوولان در راستای بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از طرح‌ها به ویژه پروژه‌های نیمه‌کاره شهر شد.

استاندار لرستان همچنین با حضور در بیمارستان شفا خرم‌آباد‌، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز درمانی، از تعدادی از بیماران بستری دراین مرکز عیادت کرد و روند ارائه خدمات درمانی به بیماران را مورد بررسی قرار داد.