به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، حیدری در نشست استاندار با فعالان اقتصادی استان افزود: طی چند دهه اخیر شاهد معضل بیکاری در استان هستیم که برای حل این مهم ورود بخش خصوصی امری ضروری است.

وی با بیان اینکه در بین قشر تحصیل‎کرده استان شاهد 52 درصد نرخ بیکاری هستیم، اضافه کرد: عدم اجرای پروژه‎های بزرگ در تشدید معضل بیکاری استان موثر بوده است.

حیدری تصریح کرد: نیاز است بخش خصوصی پروژه‎های استان را عارضه‎یابی کند و فعالان اقتصادی مورد حمایت و تشویق دولت‎مردان قرار گیرند.

مدیرعامل مجموعه فناوری بهین‎نت لرستان بیان کرد: علیرغم وجود پتانسیل‎های عظیم به‎ویژه نیروی انسانی در استان باز سرمایه‎گذاران بخش خصوصی رغبت بیشتری برای سرمایه‎گذاری در استانهای هم‎جوار دارند که نیاز است این مهم مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: چرا سرمایه‎گذار در عرصه‎های گردشگری، کشاورزی و صنایع تبدیلی استان ورود پیدا نمی‎کند علیرغم اینکه پتانسیل لازم در لرستان وجود دارد.

حیدری با بیان اینکه فناوری اطلاعات صنعت و واسطه توسعه دهنده صنایع بوده و می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال زیاد در استان شود، یادآور شد: در همه استان‎ها پروژه‎های بزرگ IT از کانال فناوری در استان‎ها اجرایی می‎شود که این مهم در لرستان هنوز عملیاتی نشده است.