به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، به دنبال موفقیت تیم ملی هندبال کشورمان در صعود به جام جهانی كه با همراهی ملی‌پوشان پر‌توان لرستانی به وقوع پیوست، رضا محمدی‌اصل مدیرکل ورزش وجوانان لرستان در پیامی این موفقیت بزرگ را به این ورزشكاران و جامعه هندبال كشور تبریک گفت.

در بخشی از پیام مدیر کل ورزش وجوانان لرستان آمده است:

در ایام خجسته مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی ایران ملی‌پوشان دلاور هندبال کشور موجبات شادی دیگری را برای مردم كشورمان فراهم آوردند.

صعود شایسته تیم ملی هندبال کشور به مسابقات جهانی که با درخشش جوانان رشید و دلاور لرستانی تیم ملی هندبال ایران عزت‌الله رزمگر(مربی)، رحیم مومنی‌زاده‌، سعید حیدری‌راد و سجاد ندری به دست آمد را به حضور مقام معظم رهبری‌(مدظله العالی‌) خانواده‌های معظم شهداء و جانبازان‌، مسوولان ورزش کشور به ویژه جامعه ورزش استان لرستان و خانواده این عزیزان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان در ادامه در ارتباط با ورزش لرستان گفت:زیرساخت ورزش استان درحد مطلوبی نیست وبامیانگین کشوری فاصله زیادی دارد.

رضا محمدی اصل اظهارکرد: سرانه ورزشی استان 51سانتی متراست که با میانگین کشوری حدود15سانتی مترفاصله دارد.

وی در جواب انتقادات برخی از نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی مبنی برعدم مدیریت صحیح ورزش استان گفت:بحث برسرورزش استان یک موضوع اعتباراتی است نه مدیریتی.متاسفانه سال هاست ورزش استان درزمینه تامین اعتبار بامشکل مواجه است.

وی تشریح کرد: سال 92 سال کم اعتباری برای ورزش استان بود. برخی از پروژه های مهم استان مانند سالن دو ومیدانی و مجموعه پنج هزارنفری دورود اعتبارشان بسیار کم است لذا وزارت خانه وشرکت توسعه ورزش کشور باید اعتبار بیشتری برای این گونه پروژه ها درنظربگیرد تا به سرانجام برسند.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در مورد وضعیت باشگاه گهر دورود گفت: مالکیت این باشگاه هنوز مشخص نیست اما استاندار مکاتبات زیادی برای تعیین تکلیف آن انجام داده که امیدواریم مثمرثمر باشد.

وی درمورد وضعیت هیات های ورزشی دراستان تصریح کرد: درزمینه انتخابات هیات‌های ورزشی استان لرستان درکشور پیشرو است.خوشبختانه اکثر هیات های ورزشی در استان تعیین تکلیف شدند و انتخابات مجمع آن ها صورت گرفته است.

وی یک سوم زیرساخت ورزش استان را مربوط به بانوان دانست و افزود: در زمینه ورزش بانوان به نقاط مطلوبی رسیده ایم اما هنوز با میانگین کشوری فاصله داریم.