به گزارش خبرنگار برنا از لرستان،  محمد نبی حبیبی در جمع خبرنگاران در خرم آبادافزود: اگر آمریکایی ها تا به حال کاری علیه جمهوری اسلامی نکرده اند به معنا نخواستن نبوده بلکه به طور قطع از انجام آن کار ناتوان بوده اند.

وی اظهار کرد: باید دائما به تیم مذاکره کننده هشدار داد که در حال مذاکره با گرگ ها هستند و و ذره ای از دشمنی آمریکا با ملت و نظام جمهوری اسلامی کم نشده است.

وی با بیان اینکه امریکا جز زبان مقاومت چیزی نمی فهمد، تصریح کرد: اگر آمریکا بداند که با یک حمله نظامی چند روزه به اهداف خود در ایران دست می باید، به طور قطع ذره‌ای تردید نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه توافقنامه ژنو نه فتح الفتوح است و نه یک جام زهر گفت: تیم مذاکره کننده ایرانی تاکنون تمام تلاش خود را به‌کار گرفته تا خطوط قرمز رعایت شود و معتقدیم که این تیم باید تقویت شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: با اصل سیاست هدفمندی یارانه‌ها موافق هستم.

وی افزود: وقتی قیمت‌ها را به سطح تمام شده به مردم بدهند، گرانی به وجود می‌آید و در مرحله دوم این امر باید مورد توجه باشد.

حبیبی تصریح کرد: در نقاط محروم و روستایی یارانه‌ها به کمک مردم رفته‌اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر سیاست‌های هدفمندی یارانه‌ها را طبق برنامه پیش‌بینی شده، اجرایی می‌کردیم، اینگونه نمی‌شد.

وی افزود: آثار سوء هدفمندی یارانه‌ها ناشی از بد اجرا کردن یارانه‌ها است نه در اصل آن زیرا اصل آن مشکلی ندارد.

*دولت باید مراقب ورود فتنه‌گران در دستگاه‌های اجرایی باشد
دبیرکل حزب مؤتلفه یادآور شد: صددرصد از اصلاح‌‌طلبان در سمت‌های دولت جدید منتصب می‌شوند، اما دولت جدید برنامه استفاده از نیروهای اصولگرا را کم‌رنگ دیده است.

وی خاطرنشان کرد: ما شاهد این هستیم که برخی از استانداران فعلی معتدل و برخی دیگر از افراطیون اصلاح‌طلب هستند.

حبیبی اظهار کرد: اگر قرار است، کفه اصلاح‌طلبان به ویژه کارگزاران در انتصابات سنگین‌تر باشد، دولت باید مراقب ورود فتنه‌گران با نام اصلاح‌طلب در دستگاه‌های اجرایی باشد.

محمدنبی حبیبی گفت: هنوز قضاوت درباره عملکرد دولت زود است، زیرا دولت هنوز فرصت دارد و باید منتظر بود که آیا در رابطه با تحقق شعارهای خود چه‌کار می‌کند.

وی افزود: در دولت فعلی برخی نقاط قوت و برخی نقاط ضعف وجود دارد که به عنوان یک حزب مردمی باید تلاش کنیم، نقاط قوت فعلی را افزایش و نقاط ضعف آن را تقویت کنیم.

حبیبی با اشاره به اینکه بنای این حزب پشتیبانی‌ از دولت و دولت‌ها است، گفت: دولت در حال حاضر توجه ویژه‌ای به اقتصاد داشته و موضوع اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده است.

دبیرکل حزب موتلفه کشور گفت: ما می‌توانیم با موضع‌گیری‌های خود به کمک رسانه‌ها حرف خود را به دولتی‌ها بزنیم.

وی افزود: برای توسعه کار موتلفه بر اساس برنامه یک ساله، سه‌ ساله و چشم‌انداز 15 ساله‌ای که در گذشته ترسیم شده، برنامه‌های روز خود را اجرا کنیم.

حبیبی تصریح کرد: توسعه مقوله حزب و تفکر خوب در کل کشور جز برنامه‌های اصلی این حزب است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ما خود را پشتیبان نظام می‌دانیم و در رابطه با این پشتیبانی از تمام ظرفیت‌های خودمان استفاده می‌کنیم.

وی یادآور شد: در دولت احمدی‌نژاد که بی‌اعتقادی نسبت به حزب داشته و امروز نیز در دولت روحانی هم اعلام شده که هیچ حزبی در کشور وجود ندارد، ما کار خود را ادامه می‌دهیم و این نشان می‌دهد که به هیچ دولتی وابسته نیستیم و کار خود را ادامه می‌دهیم.