به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، رییس کل دادگستری لرستان در این جلسه اظهار کرد: دولت، مجلس و قوه قضائیه از کسانی که سرمایه خود را در کشور به کار انداخته‌اند حمایت می کنند، امروز روند فرار سرمایه از کشور متوقف شده است و در ماه‌های اخیر سرمایه‌داران خارجی علاقه شدیدی به سرمایه‌گذاری در کشور پیدا کرده‌اند و شرایط سرمایه‌گذاری در کشور به نحو محسوسی رو به بهبود است.

"جعفر بدری" خاطرنشان کرد: نبود یک برنامه‌ریزی منظم و دقیق که ابتدا فرصت‌ها را مشخص وسپس فرآیند سرمایه‌گذاری را تسهیل نماید از مشکلات اساسی است که در سال‌های گذشته مانع سرمایه‌گذاری در کشور شده بود.

رییس کل دادگستری لرستان بیان کرد: شرایط سرمایه‌گذاری در کشور رو به بهبود است و افق‌های جدیدی در عرصه اقتصاد کشور به وجود آمده است که با جلب و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی می‌تواند نویدبخش اقتصادی پایدار و پویا باشد.

رییس شورای قضایی استان در ادامه افزود: اگر چه چرخ اقتصاد استان لرستان، عمدتاً بر اقتصاد سنتی استوار بوده و کشاورزی سنتی بخش بیش‌تر اقتصاد و درآمد خانواده‌ها را تأمین کرده است اما این استان دارای نیروی انسانی کار متخصص فراوانی است که می‌شود با برنامه‌ریزی درست همه آن‌ها را به کار انداخت و با توسعه بازار کار، علاوه بر ارتقای سطح زندگی مردم وضعیت اقتصادی استان را بهبود بخشید.