به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، حجت الاسلام سید احمد موسوی در این گفتمان گفت: حجاب و پوشش برای زنان از یک امر فردی و تکلیفی است که متوجه تک تک زنان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع حجاب وعفاف یک مسئله اجتماعی است که تمام افراد جامعه را دربرمی‌گیرد افزود: می‌توان گفت اسلام با طرح مسئله حجاب و پوشش مناسب برای حضور زنان در عرصه عمومی، کاری کرد که زن در اجتماع به‌عنوان یک انسان مقتدر حاضر شود چرا‌که حجاب نشانه‌‌ عفت و معرف شخصیت اوست.

حجت السلام سید احمد موسوی اظهار داشت: هر چقدر حیا و عفت در جامعه بیشتر باشد با مشکلات روزمره گناه کمتر و هر چه حیا و عفت کمتر باشد در منجلاب گناه بیشتر فرو خواهیم رفت.

وی اذعان کرد: غرب می داند که راه دیگری برای پیروزی بر مسلمانان و شیعیان ندارد مگر اینکه عفت و حیا بین زنان و دختران دریده شود.

وی در ادامه گفت: سلامت خانواده و كانون خانوادگی و حفظ حرمت زنان در پوشیدن لباس و رعایت كامل حجاب است و اثرات بدحجابی و گرایش به آن در جامعه ابتذال و عدم سلامت اخلاق را بوجود می آورد.

مسوول عقیدتی سیاسی بیمارستان 525 نزاجا در لرستان نیز در این مراسم گفت: وقتی کلمه حجاب به کار گرفته می شود تمام نگاه ها به سمت زنان و چادر هدایت می‌شود.

در ادامه اذعان کرد: سروان رشید مرادی نسل جوان ما باید با تلاش در کسب فضائل معنوی و پیشرفت علمی خود جامعه آینده را که متعلق به ایشان است را به اوج افتخارات در دنیا برسانند.

وی ضمن اشاره به وضعیت مسائل اخلاقی در رژیم پهلوی اظهار کرد: رژیم سابق در تلاش بود تا عفت و حجاب را در بین مردم ما از بین ببرد و زندگی حیوانی را حاکم بر جامعه کند که مردم ایران اسلامی در برابر آن ایستادند.

رشید مرادی تصریح کرد: دختران و زنان ما باید با حفظ عفت و حجاب به طور کامل و دوری از تبلیغات مسموم دشمنان از طریق ماهواره‌ها و دیگر رسانه‌ها، زندگی آرامش‌بخش اسلامی را برای خود و خانواده و در نهایت جامعه فراهم سازند.

در ادامه این گفتمان به 19 نفر از بانوان پرستار که در برپایی این گفتمان همکاری کرده بودند لوح تقدیر اهدا شد.