به گزارش خبرگزاری برنا از خرم‌آباد، سیدسعید شاهرخی ظهر امروز در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی لرستان که در استانداری این استان در خرم‌آباد برگزار شد، ضمن تبریک سالروز تولد دخت نبی اکرم(ص) و نامگذاری این روز به نام مادر و زن اظهار کرد: رویکرد ما در کمیته‌های کارگروه فرهنگی لرستان باید بر اساس علم و منابع پژوهشی که در سایت‌های دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی وجود دارد، باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: مقام معظم رهبری با نامگذاری سال جاری تحت عنوان ˈفرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ مسیر حرکت در جهت رشد و توسعه کشور و اعتلای بیش از پیش ایران اسلامی را به خوبی ترسیم و مشخص کردند.

وی افزود: باید اساس کمیته‌های این کارگروه فرهنگی پژوهش و علم باشد، تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

شاهرخی یاد‌آور شد: ما باید با جدیت و تلاش بیشتری به مسائل فرهنگی و اجتماعی نگاه کنیم و آن‌ها را به صورت کارشناسی وعلمی پیش ببریم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: به کمیته‌های این کارگروه توصیه می‌شود، مانند آموزش و پرورش اتا‌ق‌های فکر و ایده‌ای تشکیل و بر موضوعاتی که در این اتا‌های فکر بیان می‌شود، را پیگیری کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه رفتارهای ما باید عاری از هرگونه خطا باشند، یاد‌آور شد: در کمیته‌های تشکیل شده، باید نقاط ضعف و قوت را شناسایی و آن‌ها را الویت‌بندی کنیم.

شاهرخی تصریح کرد: در جلسه‌های آینده اقدامات انجام شده، توسط کمیته‌های تشکیل شده، بررسی و نقاط ضعف و قوت را بیان می‌کنیم، تا به نتیجه‌های بهتری دست یابیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با اشاره به اینکه کمیته‌ها باید موضوع‌ها را الویت‌بندی کنند، گفت: بنیه و اساس کارشناسان ما یک بنیه قوی است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه امسال وظیفه کارگروه فرهنگی و اجتماعی ارتباط مستقیم با تاکیدهای مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال دارد، باید با تمام توان در تحقق شعار امسال در بحث فرهنگی تلاش کنیم.

شاهرخی اذعان کرد: کمیته‌های که می‌خواهند، فعالیت‌ها را ادامه دهند، باید کارهای خود را در این کارگروه بررسی کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: پیشنهاداتی که در این کارگروه داده می‌شود، باید مطالباتی باشند که قابل طرح و تصمیم‌‌گیری باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان یاد‌آور شد: این کمیته‌ها باید برنامه یک ساله خود را تعیین کنند، زیرا بنا نیست که ما کارهای روزمره خود را جمع‌بندی و به عنوان کمیته یا راهکار بیان کنیم.

لازم به ذکر است، در این کارگروه اعضای کمیته‌ها گزارش‌های در مورد کار نقطه نظرهای خود را در این زمینه ارائه دادند.