به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، مهرداد غضنفری در همایش ملی ماهیان سردابی (قزل آلا) در خرم آباد افزود: مبنای کار و فعالیت می بایست بر محور اقتصاد مقاومتی باشد، ازاین رو اعطای تسهیلات به کشاورزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با توجه به ظرفیت های بالای این استان در حوزه کشاورزی و دامپروری، 25 درصد تسهیلات بانک ها با هدایت این سازمان در حوزه کشاورزی سرمایه گذاری می شود.

وی با بیان اینکه با تخقق اقتصاد مقاومتی نیازی به بیگانگان نداریم اظهار کرد: اقتصاد لرستان بر پایه کشاورزی است ولی سرمایه گذاری در این بخش خلا جدی داشته و برای رفع این معضل باید سرمایه گذاری بخش خصوصی در فعالیت های کشاورزی استان نهادینه شود.

رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور نیز گفت: در چند سال گذشته ناامنی های بسیاری در اطراف کشور ما وجود داشته که تامین امنیت غذایی عامل مهمی در راستای کاهش و حذف این ناامنی ها به شمار می رود.

محمدرضا جهانسوز با بیان اینکه کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک دنیا قرار دارد افزود: با توجه به میزان بارندگی به ویژه در سال های اخیر، استفاده درست و مطلوب از منابع آبی ضروری است.

وی با اشاره به تاثیر 15 تا 20 درصدی شرایط اقلیمی بر تولید محصول تصریح کرد: میزان تولیدات کشاورزی در سال1357 مقدار 25 میلیون تن و در حال حاضر به بیش از یک صد میلیون تن افزایش یافته است.

در این همایش که با حضور محققان، اساتید دانشگاه، کارشناسان و تولیدکنندگان و نمایندگان استانهای گلستان، مازندران، بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و لرستان برگزار شد هشت تولید کننده برتر ماهی تقدیر شدند.