به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان‌، شهرام ملكی مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان گفت: ضرورت دارد در توزیع اعتبارات سال 93‌، توجه ویژه‌ای به بخش حمل و نقل و ایجاد زیر ساخت‌های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به كاهش 8 درصدی تصادفات برون‌شهری استان طی 6 ماهه دوم سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 92 اظهار داشت: راه‌سازی از عوامل اصلی كاهش تصادفات به شمار می‌رود و این روند باید هم‌چنان در لرستان ادامه داشته باشد.

شهرام ملكی مدیر كل راه و شهرسازی لرستان افزود‌: بهره‌برداری از 15 كیلومتر كمربندی جنوبی خرم‌آباد پیش از تعطیلات نوروزی امسال عامل مهمی در راستای كاهش تصادفات رخ به رخ در این محور بوده است.

وی افزود‌: طرح چهار‌خطه "خرم‌آباد- كوهدشت" نیز پیش از نوروز امسال در دو قطعه خرم‌آباد تا سراب دوره و از پل كشكان تا خروجی كوهدشت به بهره‌برداری رسید و این در حالی است كه این محور پیش از این به عنوان یكی از محورهای پر حادثه استان به شمار می‌رفت و شاهد تصادفات زیادی در این محور بودیم.

مدیر كل راه و شهرسازی لرستان بیان داشت: با بهره‌برداری موقت از مسیر چهارخطه خرم‌آباد- كوهدشت، علاوه بر رضایت‌مندی مسافران، تا حد قابل مطلوبی این آمار كاهش یافت.

ملكی با تاكید بر حضور گسترده‌تر نیروهای پلیس راه در جاده‌های روستایی لرستان گفت: در این راستا بهتر است هر 3 ماه یکبار طرحی از سوی پلیس راه استان به منظور كنترل جاده‌های استان و پیش‌گیری از تصادفات رانندگی در دستور كار قرار گیرد.