به گزارش خبرگزاری برنااز خرم آباد، همایش بزرگ کوهپیمایی دانش آموزان دوره دوم متوسطه با هدف شناسایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در خرم آباد برگزار شد.

فرید بهرامی معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش لرستان  در مراسم کوهپیمایی دانش آموزان دوره متوسطه خرم آباد اظهار کرد: هدف اصلی آموزش و پرورش لرستان از برگزاری این همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و جوانان که بیشترین نقش را در جامعه دارند باید در این گونه همایش ها شرکت کنند.

وی افزود: این همایش با حضور دانش آموزان مقطع دوم متوسطه با هدف مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی برگزار شده است تا این دانش آموزان علاوه بر کوهپیمایی در یک روز بهاری با فراگیری آموزش هایی مبنی بر شناسایی آسیب های اجتماعی توانایی پیشگیری و مقابله با این آسیب ها را داشته باشند.

بهرامی تصریح کرد: دانش آموزان باید به کمک معلمان خود از آسیب های اجتماعی مصون بمانند زیرا معلمان در این زمینه می توانند آموزش ها و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهند و دانش آموزان نیز با بهره گیری از این آموزش ها در راستای شناخت و پیشگیری از بروز این آسیب ها تلاش کنند.

معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش لرستان اظهار کرد: برای بهره گیری از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش و استفاده از نیروی انسانی فعال، علاقمند و خلاق و استفاده از ابزار های متفاوت دینی، علمی، فرهنگی و هنری و گسترش برنامه های پیشگیرانه برای والدین، کارکنان و دانش آموزان باید به طور جدی توجه شود تا تأثیر مثبت آن در جامعه نمایان شود.

وی با قدردانی از مدیران، مربیان و رابطان پیشگیری و دانش آموزان شرکت کننده در همایش بیان کرد: اجرای طرح های چهار گانه دانش آموزی گامی مثبت و مؤثر در مصون سازی دانش آموزان از آسیب های اجتماعی است که این طرح ها باید به عنوان هدف اصلی ما در دستور کار قرار گیرد.