به گزارش خبرگزاری برنا از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در کارگروه سرمایه‌گذاری و اشتغال لرستان در خرم‌آباد اظهار کرد: با توجه به اینکه در جلسه شورای عالی اشتغال همه مدیران عامل بانک‌ها در آن حضور داشته‌اند، بنابراین مدیران عامل بانک‌های این استان نیز باید به طرح‌هایی که به آنها معرفی می‌شود تسهیلات مورد نیاز را پرداخت کنند.

استاندار لرستان گفت: تسهیلات مربوط به طرح های اشتغالزا در سطح استان باید براساس مصوبات کارگروه اشتغال استان و همچنین مصوبه شورای عالی اشتغال، بدون هرگونه قید و شرطی از سوی بانک های عامل پرداخت شود.

وی عنوان کرد: در جلسه شورای عالی اشتغال شرط و شروطی برای منابع و مصارف بانکی از طرف مدیران عامل بانک‌های مرکزی کشور گذاشته نشده است و همه مدیران پرداخت تسهیلات به طرح‌های ارائه شده را قبول داشتند، بنابراین بانک‌های عامل نیز نباید شرط و شروطی برای مجریان طرح‌های مصوب شده بگذارند و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات این استان به کار بگیرند، چراکه استان‌های دیگر این مصوبات را اجرایی کرده‌اند و هیچگونه شرط و شروطی برای مجریان طرح قائل نبوده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی استان لرستان نامحدود است و بزرگترین مشکل این استان بیکاری است، بنابراین همه مسئولان باید در رفع این مشکل کوشا باشند و از طرح‌هایی که موجب اشتغال می‌شوند، حمایت کنند.
 
استاندار لرستان تصریح کرد: اگر هیئت‌مدیره و یا مدیران عامل مرکزی به مدیران استانی دستور‌العمل‌هایی نوشته‌اند و برای اجرای طرح‌های ارائه شده به آنها شرط و شروطی گذاشته‌اند، وظیفه مدیران عامل استان است که این مسئله را بررسی و وضعیت آن را به آنها اعلام کنند.
 
بازوند یادآور شد: کسانی که این دستور‌‌العمل‌ها را برای لرستان ارائه می‌دهند از وضعیت این استان اطلاعی ندارند، بنابراین این وظیفه مسئولان استانی است که مشکلات لرستان را به گوش مدیران عامل مرکزی برسانند.

وی در پایان متذکر شد: همه ما باید سعی کنیم سرمایه‌گذاری که به این استان می‌آید را حمایت کنیم و اگر طرحی در کارگروه اشتغال تصویب شود، بانک‌ها نیز آن را رد نکنند، چراکه این موجب ناامیدی سرمایه‌گذاران می‌شود.