به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، ˈقدرت الله ولدیˈ روز یکشنبه در همایش تجلیل از فعالان بخش صنعت و معدن لرستان افزود: یک هزار و 447 واحد صنعتی و 145 معدن در استان لرستان وجود دارد که میانگین فعالیت این واحدها در مجموع زیر 20 درصد برآورد شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به تعطیلی و نیمه کاره بودن برخی از واحدهای صنعتی استان، در سفر اخیر هیات دولت به لرستان، پرداخت یک هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها مصوب شد که این میزان تسهیلات، به منظور تامین سرمایه در گردش و همچنین توسعه و تکمیل واحدهای تولیدی استان پرداخت خواهد شد. 

ولدی تصریح کرد: همچنین در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی لرستان، جلسات مستمر هفتگی با حضور استاندار لرستان به منظور بررسی و رفع مسایل و مشکلات این واحدها به صورت ویژه برگزار می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: در صورت لزوم و برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان، موضوع با هماهنگی استانداری لرستان از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می شود.
 
ولدی با اشاره به لزوم توجه و عنایت ویژه دولت برای رفع مسایل و مشکلات واحدهای صنعتی لرستان، گفت: رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان، نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی جدید دارد.

وی هچنین با اشاره به نبود بانک جامع اطلاعاتی در بخش صنعت و معدن استان، اظهار کرد: تا شهریور ماه امسال تمامی برنامه های معدنی استان لرستان، پایش و بانک جامع اطلاعاتی مربوطه نیز تشکیل و راه اندازی می شود.

وی بر استفاده دستگاه های دولتی و غیردولتی از تولیدات داخلی استان تاکید کرد و گفت: استفاده از محصولات تولیدی در سطح استان، عامل مهمی در راستای افزایش تولید و مشوق های تولیدی فعالان این بخش به شمار می رود.
 
در این همایش از 14 فعال بخش صنعت و معدن استان لرستان تجلیل شد.