شهردار خرم آباد برای پاسخگویی به سوالات اعضای شورای شهر به صحن شورا فراخوانده شد. به گزارش خبرگزار برنا از لرستان در این جلسه كه عصر سه شنبه 27 آبان ماه برگزار شد13 نفر عضو شورا حضور داشتند.
 
محمد مهرابی شهردار خرم آباد در این باره گفت: اعضای شورای شهر به واسطه رای اعتمادی كه از مردم گرفته اند این حق را كه بر اساس قانون از شهردار سوال بپرسند و شهردار هم موظف به پاسخگویی است.
 
شهردار خرم آباد در مورد جلسه سوال شورا ادامه داد: عزیزان حاضر در شورای شهر با طرح 8 سوال از شهردار خواسته بودند كه به مدت ده روز و به صورت كتبی پاسخگو باشد،ولی با توجه به تعامل و وحدت خوبی كه بین شورای شهر و شهرداری وجود دارد تصمیم براین شد كه حضوری برای پاسخگویی به صحن شورا بروم.

محمد مهرابی هم چنین افزود:خوشبختانه جو شورا بسیار آرام و با مدیریت خوب علی جهان ارا اداره شد.بنده هم با توجه به اقدامات صورت گرفته و سوالات مطرح شده پاسخ خود را ارائه دادم كه امیدوارم مورد توجه اعضا قرار گرفته باشد.
 
وی اظهار داشت: تقریبا سوالات طرح شده با سوالات سری قبل شباهت داشت و فقط در دو مورد بحث استخدام نیرو در شهرداری خرم آباد و برنامه هفته فرهنگی در تهران سوال جدید ارائه شد كه اعلام شد از زمان حضور بنده به عنوان شهردار برنامه تعدیل نیرو اجرا شده است و هیچ استخدامی صورت نگرفته است، گرچه شهرداری واقعا در زمینه نیروی متخصص نیاز به جذب دارد، بطور مثال در تمام شهرداری خرم آباد فقط یك نقشه بردار وجود دارد كه اصلا به تمام نیازهای شهرداری نمیتواند پاسخگو باشد.

به همین جهت میگویم هیچ استخدامی در شهرداری صورت نگرفته است و اگر بود حتما مداركی باید در كارگزینی پیدا میشد.

محمد مهرابی همچنین برنامه هفته فرهنگی را یكی از افتخارات شهرداری خرم آباد عنوان كرد و گفت: تمام هزینه های این برنامه بر عهده شهرداری تهران بود و شهرداری خرم اباد بعنوان یكی از معدود شهرداری هایی بود كه توانست این فرصت را به دست بیاورد و به عرض اندام فرهنگی در پایتخت بپردازد. شهردار خرم اباد تصریح كرد هر گاه تعامل ووحدت بین مدیریت شهری(شورا و شهرداری) بوده ماحصل آن اتفاقات مثبتی است كه در سطح شهر رخ داده است.
 
لذا امیدواریم با توجه به تفكر خوب و مترقی كه مابین اعضای شورای شهر و بدنه شهرداری وجود دارد این تعامل پیوسته و دو جانبه باشد تا اثرات مثبت آن برای شهروندان هر چه بیشتر نمایان و حلاوتش به كام بنشیند.