به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنااز خرم آباد،بحرینی، مدیر عامل شرکت، اظهار داشت: نظر به سیاست های وزارت نیرو و شرکت توانیر مبنی برکاهش تلفات به زیر 10درصد میزان سهمیه در نظرگرفته شده برای این استان 6.15 درصد تعین شده است که تا پایان سال 94به 11درصد برسد.

بحرینی افزود: براین اساس طرح تحول مهندسی و حرکت جهادی در این راستا جهت کاهش تلفات شرکت با هدف تعیین شده فوق از ابتدای آبان ماه 93 شروع شده است وی گفت:از زمان شروع اجرای طرح تا کنون 4 جلسه توجیهی برای معاونین، مدیران، کارشناسان و دیگر همکاران؛ مخصوصا مدیریت های توزیع برق شهرستان ها برگزار شده که در این جلسات راهکارهای عملیاتی دستیابی به هدف تعیین شده تشریح شده است.
 
مدیر عامل برق لرستان تصریح کرد: براساس راهکارهای ارائه شده واهداف تعریف شده مدیریت های اجرایی اقدام به تشکیل گروه های ویژه عملیاتی در خصوص جمع آوری برق های غیر مجاز و شناسایی کنتورهای دستکاری شده نموده و پروژه باقدرت تمام در حال اجرا است.

وی ادامه داد:مهمترین برنامه های عملیاتی کاهش تلفات جمع آوری برق های غیرمجاز، شناسایی و تعویض کنتورهای معیوب عادی و دیماندی،بهبود وضعیت قرائت کنتورها، تعویض سیم های مسی به کابل خودنگهدار، اصلاح سیستم اندازه گیری مشترکین دیماندی و تحول در طراحی مهندسی پروژه ها با نصب ترانس های کم ظرفیت، حذف شبکه های فشار ضعیف وبسیاری موارد دیگر است.
 
بحرینی اضافه کرد: در صورت تحقق برنامه کاهش تلفات باهدف رسیدن به 11 درصد بیش ازیکصد میلیارد ریال بازگشت سرمایه انرژی برق خواهیم داشت که رقم قابل ملاحظه ای است.

وی عنوان کرد: علاوه براینکه طرح کاهش تلفات با عنوان طرح ملی کاهش تلفات در سطح شرکت در حال اجرا است اما می طلبد در یک حرکت جهادی وبه منظور تحقق شعار رهبر معظم انقلاب این طرح بایک عظم ملی در پایان سال 94 به زیر 10 درصد برسد، وی اظهار داشت کاهش تلفات یکی از فعالیت های بزرگی است که در صنعت برق مد نظر است و ممکن است بعضی ازفعالیت ها را در زیر سایه خود قرار دهد، اما؛ برآیند کار رسیدن به نتیجه مطلوب ودستیابی به اهداف کلان وزارت نیرو است.

وی گفت: مصمم هستیم با جدیت تمام انتظارات شرکت را برآورده سازیم وبا اهداف راهبردی که تدوین کرده‌ایم قطع به یقیین رسیدن به این هدف دست یافتنی است.
 
مدیر عامل برق لرستان بیان کرد: این مدت کوتاه یک ماهه تا کنون 4 جلسه به میزان 224 نفر ساعت برگزار شده که ماحصل این جلسات 72 مصوبه بوده واز این تعداد 43 مصوبه آن به اتمام رسیده و 29 مصوبه دیگر در دست اقدام است.

بحرینی در پایان گفت:ما جهت رسیدن به هدف نیازمند همکاری و همفکری مدیران ارشد استان و دستگاه های قضائی و انتظامی هستیم تا بتوانیم همچون گذشته این گونه پروژها را نیز به بهترین نحو ممکن به اتمام برسانیم.