به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،علی یاور عزیزپور که در جمع خبرنگاران حضور داشت در ارتباط با پروژهای نیمه کاره مجموعه ورزشی خرم آباد گفت: امیدواریم با مساعدت نمایندگان ، استاندار ووزیر ورزش وجوانان برای تکمیل پروژهای نیمه کاره وزخمی استان اعتبارات را جذب کرده‌ایم وامیدواریم با مساعدت نمایندگان لرستان به خصوص نمایندگان خرم آباد دکتر آقا محمدی وعبدی کار تکمیل این مجموعه بزرگ ورزشی در لرستان انجام شود که این با مساعدت نمایندگان سخت کوش لرستان امری شدنی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت:متاسفانه عدم استقبال بخش خصوصی باعث رکود ورزش در استان لرستان است علی یاور عزیز پور با اشاره به استعداد وتوانمندی جوانان لرستانی در زمینه ورزش گفت: استان لرستان در زمینه زیرساخت‌ها ورزشی نسبت به دیگر استان‌های کشور فاصله دارد.

وی اظهار داشت: مشکل ورزش لرستان این است که بخش خصوصی در این زمینه ورود پیدا نمی‌کند.
 
وی درادامه بیان کرد: جوانان لرستانی دارای استعداد و توانمندی زیاد در زمینه رشته‌های ورزشی هستند که در صورت سرمایه گذاری در این بخش شاهد شکوفایی بیشتر این استعداد‌ها خواهیم بود.
 
وی در ادامه از اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار به اداره ورزش جوانان استان خبرداد و یادآور شد: با اختصاص این اعتبار، سالن‌های ورزشی برخی از رشته‌ها تکمیل و فعال شد.

دکتر علی یاور عزیز پور در ادامه با اشاره به اینکه مصوب شده سرانه فضای ورزشی استان در برنامه چهارم به یک متر برسد گفت: سهم وزارت ورزش ۵۰سانتی متر‌، سایر دستگاه‌ها ۳۵سانت وبخش خصوصی ۱۵سانت بود اما متاسفانه در برنامه پنجم توسعه سرانه فضای ورزشی دراستان به ۴۹ درصدرسیده است که با میانگین کشور فاصله زیادی وجود دارد.
 
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل هیئت‌های ورزشی نبود اسپانسر است، گفت: رییس هیئت‌های ورزشی باید تلاش کنند که اسپانسر جذب کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه عدم استقبال بخش خصوصی باعث رکود ورزش در استان لرستان است.
 
وی در ادامه اضافه کرد: اگر بخش خصوصی و اسپانسر‌ها مثل استان‌ها به میدان بیایند لرستان در رشته‌های ورزشی، قهرمانی زیادی را کسب خواهند کرد. وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره ورزش و امور جوانان استان گفت: از ۱۶۴ پست در اداره ورزش وجوانان ۱۲۰ پست خالی است.

عزیز پور در ادامه خاطر نشان کرد: ورزش ضمن تخلیه مثبت انرژی جوانان می‌تواند آن‌ها را از اعتیاد و مسائل حاشیه‌ای باز دارد،بنابراین لازم است به بحث ورزش در استان لرستان اهمیت دهیم.
 
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان لرستان گفت: یکی دیگر از کارکردهای ورزش برای قشر جوان سازماندهی و افزایش روحیه جمعی در بین آن‌ها است.