به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، بهرام بیرانوند شامگاه پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه فرماندار ویژه بروجرد اظهار کرد: معتقدم فرماندار بروجرد باید بومی باشد تا کانون‌های قدرت و عناصر تاثیرگذار در محیط را بشناسد.

وی با اشاره به اینکه چندین والی و حاکم مجازی در بروجرد وجود دارد که در عزل و نصب مدیران باید نظر آنها مد نظر قرار گیرد، تاکید کرد: این در حالی است که این‌گونه دخالت جزو شرح وظایف هیچکدام از آنها نیست.
 
این مسئول با اشاره به تمایل برای انتخاب فرماندار بومی برای شهرستان بروجرد خاطر نشان کرد: در اوج فشارها این حداقل امتیاز برای مردم بود، چراکه شناخت کافی از مردم، منطقه و تهدیدها و فرصت‌ها از مزایای فعالیت فرمانداران بومی است.

بیرانوند با اشاره به مشکلات عدیده در حوزه زیرساختی تاکید کرد: حداقل 40 روستای بروجرد از طریق تانکرحمل آب آبرسانی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: میانگین روستاهای بهره‎مند از نعمت گاز در این شهرستان در مقایسه با استان‌های همجوار بسیار پایین است؛ همچنین این شهرستان در حوزه آب شهری نیز با مشکلاتی مواجه است، چراکه دیگر امکان فشار بیشتر به چاه موجود وجود ندارد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه مطالعه سد گلرود یک بار انجام شده، این پروژه از دستور مطالعه نهایی خارج شده است.

بیرانوند با اشاره به اینکه مسئولان موظفند در انجام امور شهری ید واحده باشند، اضافه کرد: آماده هرگونه کمک و همکاری با فرماندار جدید آن هم بدون دخالت در اختیارات وی هستم.

وی تاکید کرد: اعتماد مردم یکی از پشتوانه‌هایی است که موجب شده است، دشمنان نتوانند به نظام جمهوری اسلامی ایران آسیب برسانند، حال آنکه برخی افعال حاکمان مجازی به اعتماد مردم آسیب می‌زند. باید دقت کرد، مدیریت شهری به عرصه شطرنجی تبدیل نشود که عناصر آن در برخی مواقع خاص از امکانات دولت استفاده‌های خاص کنند.

بیرانوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذارکات ایران و 1+5 گفت: طی 100 روز بحث و مذاکره در راستای توافق هسته‌ای دشمن فشارهای زیادی به تیم مذاکره کننده کشور ایران وارد کرد. نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران اسلامی آنچه را که باید و حتی فراتر از تعهدات خود انجام داد و این در حالی است، طرف مقابل مذاکره حاضر به عقب‌نشینی و لغو یکباره وهمه تحریم‌ها نیست و این اثبات می‌کند، طرف مقابل همان رند بازار است که تاکنون پای کار نیامده است.

بیرانوند تاکید کرد: ایران اسلامی باید یکپارچه و متحد در مقابل این زیاده‌خواهی دشمن ایستادگی کند.