فرمانده انتظامی لرستان گفت: تجارب خدمتی بازنشستگان غنیمتی ارزشمند برای ناجا است.

به گزارش خبرگزاری برنا از خرم‌آباد، سردار محمد قنبری در جلسه‌ای که با حضور بازنشستگان با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مبتلا به استان برگزار شد، گفت: تجارب خدمتی بازنشستگان غنیمتی ارزشمند برای ناجا است.

وی در این نشست که به همت دفتر تحقیقات کاربردی لرستان و با حضور بازنشستگان و مسئولان انتظامی استان در ستاد این فرماندهی برگزار شد، اظهار داشت: پیشکسوتان نیروی انتظامی با کوله باری از تجربه نقش بارزی در موفقیت‌های این نیرو بر عهده دارند.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه تجارب خدمتی بازنشستگان غنیمتی ارزشمند برای ناجا است، افزود: خدمت در نیروی انتظامی مجاهدت است و عزیزان بازنشسته 30 سال از عمر گرانب‌های خود را وقف خدمت صادقانه در نیروی انتظامی کرده‌اند و لازم است، همواره قدردان زحمات آن‌ها باشیم.

قنبری در این جلسه به سخنانی از مقام معظم رهبری که فرموده‌اند در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بازنشستگان عزیز به عنوان منفکین از سازمان تلقی نمی‌شوند، در واقع بازنشستگی به نوعی تغییر حالت وضعیت از عضویت پیوسته به عضویت وابسته است، لذا ناجا باید تمهیداتی اتخاذ کند، کانون بازنشستگان را به عنوان بخشی از کارکنان خود محسوب کرده و از تجارب آنها به صورت حساب شده، استفاده کند و بازنشستگان همواره خود را متعلق به سازمان بدانند و علاوه بر انجام وظایف به عنوان نیروی احتیاط و اتاق فکر و تجربه ناجا ارتباط مشخصی با ناجا و سلسله مراتب داشته باشند، اشاره کرد.
 
این مسئول با اشاره به اینکه هنر اعضای نیروهای مسلح هنر برتر است، زیرا آنان با ایثار و نثار جان خود توشه امنیت پایدار، آرامش و سرافرازی را به ارمغان آوردند و در این میان بازنشستگان و پیشکسوتان نیروی انتظامی هنرمندان عرصه نظم و امنیت هستند که طراوت جوانی خود را در این عرصه سپری کرده‌اند، تصریح کرد: خدمت کارکنان نیروی انتظامی پس از بازنشستگی پایان نمی‌یابد، بلکه بازنشستگان این نیرو باید با استفاده از تجارب و آموخته‌های خود راهگشای مشکلات سازمان باشند.

فرمانده انتظامی لرستان با بیان اینکه بازنشستگی به معنای از کار افتادگی نیست، بلکه راهی جدید است، تا با ایجاد بسترهای لازم زمینه استفاده از تجربیات گرانب‌های این قشر هموار شود، خاطر نشان کرد: باید تمهیداتی پیش بینی کرد که بازنشستگان معلمان فکری و معنوی سازمان تلقی شوند.

وی در پایان خطاب به مسئولان کانون بازنشستگان استان لرستان، عنوان داشت: طرح جامع توانمندسازی پیشکسوتان و اعضای وابسته به پلیس استان را از دو جنبه به طور جدی یکی حفظ منزلت و کرامت اجتماعی بازنشستگان و دیگری شناسایی و ثبت تجارب پیشین و فعلی بازنشسته‌ها و خانواده‌های آنان در زمینه‌های مختلف، انتظامی، اقتصادی، فرهنگی و علمی پیشکسوتان پیگیری کنند.