امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: مهم‌ترین مطالبه ملت ایران حذف بی‌قید‌ و شرط‌ همه تحریم‌ها است.

به گزارش خبرگزاری برنا از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام قاسم متقی‌نیا ظهر امروز در خطبه‌‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای، گفت:‌ سه تصور برای ادامه این مذاکرات قابل پیش‌بینی است که یکی از آنها توافق مطلوب و مورد نظر ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای است.
 
وی با اشاره به اینکه مذاکره‌کنندگان ایرانی باید مواظب باشند که توافقات موجب تخریب ملت ایران نشود، عنوان داشت: مهم‌ترین مطالبه ملت ایران حذف بی‌قیدوشرط همه تحریم‌ها علیه ایران است.

متقی‌نیا خاطرنشان کرد: مذاکرات یک روش معمول از سوی دیپلماتی ایرانی در خارج است و ما اعلام می‌کنیم که سرنوشت کشور ما به مذاکرات گره نخورده است و هر کدام از این تصورات به سرانجام برسد ملت ایران کار خود را ادامه می‌دهد.

امام جمعه موقت شهرستان خرم آباد گفت: سرنوشت ملت ایران به مذاکرات هسته ای بسته نشده است.
 
امام جمعه موقت خرم‌آباد در ادامه ضمن گرامیداشت هفته بسیج یادآور شد: سالروز فرمان امام راحل برای تشکیل بسیج مستضعفین یک روز ماندگار است.

متقی‌نیا اضافه کرد: تشکیل نهاد مقدس بسیج از سوی امام (ره) یک کار معجزه‌آسایی بود که امام راحل آن را انجام داد. بسیج مکتبی‌ترین و مردمی‌ترین نیروی مقاومت است.

وی با اشاره به اینکه بسیج مظهر عظمت و ماندگاری ملت ایران است، بیان کرد: بسیج یک فرهنگ است و در هر زمان نیاز به بسیج باشد حضور آن چشم‌گیر و موفقیت‌آمیز بوده است.
 
امام جمعه موقت خرم‌آباد متذکر شد: بسیجی بودن یک ارزش است و باید روز به روز بر کیفیت برنامه‌های بسیج افزوده شود.

متقی‌نیا در ادامه به برگزاری کنگره جریان‌های افراطی و تکفیری در قم اشاره کرد و گفت:‌ برگزاری این کنگره از جهت علمی و اعتقادی نشان داد که تفکر افراطی و تکفیری در حال منزوی شدن است.

وی در ادامه به بحث اهمیت منابع طبیعی اشاره کرد و گفت:‌ تجاوز به طبیعت از حق‌‌الناس بیشتر است؛ از این‌رو منابع طبیعی جزو نعمت‌هایی است که روز قیامت در مورد آن سئوال می‌شود.

امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه شرعی است و باید محیط زیست را پاکیزه نگه داریم، ولادت امام محمدباقر را تبریک گفت و به روایتی از این امام (ع) پرداخت.