به گزارش خبرگزاری برنا از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته‌پور ظهر امروز در جلسه شورای بهداشت خرم‌آباد بر نقش فرهنگ در سلامت‌سازی جامعه اشاره و اظهار کرد: فرهنگ بر همه اقدامات برای ایجاد سلامت و نشاط در جامعه نقش موثر‌تری دارد و به واقع اگر فرهنگ‌سازی صورت نگیرد و مردم به رعایت بهداشت علاقه نشان ندهند، شاهد سلامت در جامعه نخواهیم بود، از این رو تمام دستگاه‌ها باید در ایجاد فرهنگ مناسب در همه زمینه‌ها به ویژه بهداشت و سلامت فعالیت کرده و با هم همکاری کنند.


خجسته‌پور عدم ثبات مدیریت شهری را یکی از معضلات و مشکلات خرم‌آباد دانست و گفت: عدم ثبات مدیریت شهری از پیشبرد برنامه‌های شهری جلوگیری می‌کند، انتخاب سه شهردار برای شهر خرم‌آباد به عنوان مرکز استان را یک فاجعه دانست و ابراز امیدواری کرد که با انتخاب شهردار جدید با توجه به سابقه وی در امر مدیریت شهری از این پس شاهد اتفاقات خوبی در حوزه شهرداری باشیم.


وی افزود: با استفاده از مدیریت جهادی همان گونه که در دوران جنگ توانستیم در اجرای برنامه‌ها موفق باشیم و به پیروزی برسیم می‌توان برای اجرای برنامه‌ها و راهکارها جهت پیشرفت و توسعه بهره ببریم و در واقع مدیریت جهادی یعنی اینکه همه دست در دست دهیم و در اجرای کارها با هم همکاری و فعالیت داشته باشیم.


این مسئول به موضوع ساماندهی رودخانه خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان لرستان طرح ساماندهی رودخانه خرم‌آباد مورد تصویب قرار گرفت که بر این اساس رودخانه خرم‌آباد به طول 10 کیلومتر تا پایان کار این دولت باید ساماندهی شود و معضلات آن از بین رود.
 

فرماندار خرم‌آباد یادآور شد: متاسفانه به جای اینکه این رودخانه منشا خیر و برکت و زیبایی شهر باشد، با وضعیت نامطلوبی مواجه است که باید هر چه زودتر اصلاح شود.


خجسته‌پور به بحث جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در محدوده شهری اشاره کرد و گفت: این موضوع در نشست فرمانداران مراکز استان‌های کشور نیز مطرح شد و با توجه به اهمیتی که دارد، باید برای حل موضوع چاره‌اندیشی شود و تلف کردن این حیوانات راه حل خوبی نیست و به دور از قوانین حقوق حیوانات است.


وی بر لزوم تعیین تکلیف وضعیت بدون استفاده رها شدن سینما ایران در اسرع وقت تاکید کرد و افزود: شهرداری خرم‌آباد موظف است، نسبت به تعیین تکلیف زمین‌های بدون استفاده در سطح شهر خرم‌آباد ظرف 20 روز آینده اقدام کند و کاربری آنها را طی این مدت زمان برای فرمانداری مشخص کند.
 

فرماندار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: در زمینه میدان‌های دامی با مشکلات زیادی مواجه هستیم که باید به آنها رسیدگی شود و دام‌ها باید از سطح شهر خارج شوند که از این رو از فردا با مشارکت نیروی انتظامی، شهرداری خرم‌آباد، شبکه بهداشت، دامپزشکی و نظارت فرمانداری از حضور هرگونه دامی در سطح شهر و میدان دامی تخریب شده، منطقه گیلوران جلوگیری می‌شود و تمامی دام‌ها باید به میدان دامی مشخص شده بروند.