انهدام باند سارق و كشف 12 فقره سرقت ساختمان‌های نیمه‌کاره در بروجرد
 به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،فرمانده انتظامی بروجرد از انهدام یك باند 3 نفره و کشف 12 فقره سرقت ساختمان‌های نیمه‌کاره در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی‌رضا دلیری گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه‌کاره‌، پی‌گیری موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت .

وی افزود‌: ماموران با تحقیقات گسترده افرادی را كه با همدستی یک‌دیگر اقدام به سرقت ساختمان‌های نیمه‌کاره می‌کردند را شناسایی و در عملیاتی غافل‌گیرانه 3 نفر اعضای این باند را دستگیر كردند‌.

فرمانده انتظامی بروجرد‌، تصریح كرد‌: سارقان در بازجویی‌های اولیه به 12 فقره سرقت ساختمان‌های نیمه‌کاره اعتراف کردند و با شناسایی مال‌باختگان تحویل مقام قضائی شدند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در ازنا

فرمانده انتظامی شهرستان ازنا از دستگیری 32 سارق‌، معتاد پر خطر‌، فروشنده مواد مخدر و توقیف 3 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی خبر داد.

سرهنگ غلام‌علی جودکی گفت: ماموران انتظامی این فرماندهی طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را در شهر ازنا و روستاهای اطراف به مرحله اجرا گذاشتند.

وی افزود‌: ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و شناسایی اماکن آلوده 32 سارق، فروشنده مواد مخدر و معتاد پر خطر را دستگیر و 3 دستگاه خودرو متخلف را توقیف کردند.

این مقام انتظامی اظهار داشت‌: در این طرح مقادیری موادمخدر نیز کشف و ضبط شد.

تشدید طرح جمع‌آوری قلیان از اماکن عمومی کوهدشت

فرمانده انتظامی کوهدشت لرستان از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پلمپ 21 واحد قلیانی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد صادق رستمی‌مرادی اظهار داشت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای پاک‌سازی نقاط آلوده و جرم‌خیز و برخورد با قلیان‌سراها و واحدهای صنفی متخلف در این شهرستان اجرا شد.

وی افزود: در اجرای این طرح 21 باب قلیانی و واحدصنفی متخلف به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و نارضایتی خانواده‌ها که باعث پاتوق اراذل و اوباش شده بودند پلمپ و 150 قلیان جمع‌آوری و تعداد 5 دستگاه موتور سیکلت متخلف نیز توقیف شد.
رستمی در پایان با اشاره به این که نیروی انتظامی با کسانی که بخواهند به هر نحوی آسایش شهروندان را سلب نمایند برخورد قانونی و جدی خواهد داشت گفت: اجرای طرح‌ها زمانی موثر خواهد بود که مردم در حفظ و ارتقاء امنیت ایجاد شده با پلیس تعامل و مشارکت فعال داشته باشند.

پژو پارس با 63 میلیون ریال خلافی توقیف شد

پلیس راهور استان لرستان یک دستگاه پژو پارس را با 63 میلیون ریال خلافی توقیف و روانه پارکینگ کرد.

سرپرست پلیس راهور استان لرستان با اعلام این خبر گفت: مأموران این پلیس حین کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه سواری پژو پارس متخلف را توقیف کردند.
سرهنگ منوچهر مرادی با اشاره به این كه پژو پارس دارای 63 میلیون ریال خلافی بود، اظهار داشت: راننده متخلف جهت سیر مراحل قانونی راهی دادسرا شد.

كلاه‌برداری‌های پیامكی را جدی بگیریم

سرپرست پلیس فتای استان لرستان با اشاره به رواج كلاه‌برداری پیامكی‌، گفت‌: كلاه‌برداران با ارسال و طراحی پیامك‌هایی با نیات و اهداف خاص‌، به دنبال سرقت اطلاعات شخصی و بانكی كاربران و برداشت های غیر‌مجاز از حساب‌های آن‌ها هستند.

سرگرد فرهاد ابدال‌چگنی اظهار داشت :امروزه یكی از شگرد‌های سودجویان در فضای مجازی ارسال پیامك‌های وسوسه‌انگیز مبنی بر برنده شدن در مسابقات و قرعه‌كشی‌ها می‌باشد.

وی با بیان این كه در سال های اخیر با زیاد شدن خطوط تلفن همراه اگر چه آمار مزاحمت‌های تلفنی كاهش یافته اما ارسال پیامك‌ها به صورت انبوه مشكلاتی نظیر كلاه‌برداری پیامكی یا كلاه‌برداری از راه دور را افزایش داده است و فرد یا افراد مجرم با ارسال پیامك‌هایی مبنی بر برنده شدن شخص در مسابقه یا قرعه‌كشی تحت عناوین مختلف تقاضای اطلاعات شخصی و مالی نظیر شماره حساب‌، شماره كارت، رمز دوم، cvv2 یا تاریخ انقضای كارت كاربران می‌نمایند و متاسفانه با این شگرد‌ها به مبالغ هنگفتی دست پیدا می‌كنند.

این مقام انتظامی ادامه داد درباره علت وقوع این‌گونه كلاه‌برداری‌ها به حسن اعتماد بیش از حد كاربران اشاره كرد و یادآور شد: متاسفانه برخی از هم‌وطنان بدون توجه به این كه آیا اصلاً در قرعه‌كشی مذكور یا در جشنواره اشاره شده شركت داشته‌اند یا نه، با دیدن یا شنیدن خبر برنده شدن، تصمیم به ارسال اطلاعات خواسته شده می نمایند و یا به نزدیكترین خود پرداز مراجعه كرده و در دام كلاهبرداران گرفتار می شوند ،كم دقتی و اعتماد زیاد كاربران یكی از علل اصلی افزایش چنین كلاه‌برداری‌هایی به شمار می‌آید.

سرپرست پلیس فتا استان لرستان با اشاره به درج اسامی برندگان قرعه‌كشی‌ها از طریق بانك‌ها، روزنامه‌های كثیر‌الانتشار و سایت‌های اینترنتی معتبر و یا رسانه ملی، به كاربران تلفن‌های همراه و به شهروندان توصیه كرد: نباید به درخواست‌هایی كه از طریق تماس‌های تلفنی، پیام كوتاه و ایمیل كه خواهان دریافت اطلاعات حساب‌های بانكی شما هستند اعتماد كنند.

عاملان تیر اندازی در الیگودرز در كمتر از 3 ساعت دستگیر شدند

فرمانده انتظامی الیگودرز لرستان از دستگیری 4 عامل تیر‌اندازی در كم‌تر از 3 ساعت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ خدارحم ذلقی در این باره گفت: در پی وقوع یک فقره تیراندازی در كاظم‌آباد الیگودرز كه موجب رعب و وحشت اهالی شده بود، دستگیری آنان به صورت ویژه در دستور كار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با كارهای اطلاعاتی گسترده موفق شدند درکم‌تر از 3 ساعت 4 عامل تیراندازی را شناسایی و دستگیر كنند.

ذلقی با اشاره به این كه از متهمان یك قبضه سلاح شكاری كشف شده است‌، اظهار داشت‌: در این رابطه 2 دستگاه خودرو توقیف و مقادیری مواد مخدر نیز كشف شد.
فرمانده انتظامی الیگودرز گفت: دستگیری عاملان تیر‌اندازی موجب رضایت‌مندی مردم و مسوولان این شهرستان شد.

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در الیگودرز

فرمانده انتظامی الیگودرز از دستگیری 6 سارق و معتاد پر‌خطر در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ ذلقی گفت: ماموران كلانتری 11 این فرماندهی در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی موفق شدند 6 سارق و معتاد پر‌خطر را شناسایی و دستگیر كنند.

وی افزود: از سارقان دستگیر شده یك سرویس طلا، مقادیری وسایل داخل خودرو‌، گوشی تلفن همراه‌، وجه نقد و ... کشف و ضبط شد.

هشدارهای انتظامی پیش‌گیری از سرقت منزل توسط پلیس بروجرد
سرهنگ علی‌رضا دلیری فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد جهت هوشیاری شهروندان و پیش‌گیری از سرقت منزل پیام‌های پیش‌گیرانه‌ای را به شرح زیر اعلام كرد‌:
1- برای جلوگیری از سرقت منزل خود توپی قفل را با بدنه در همسطح نمائید.

2. برای امنیت محل خود در شب‌، از شبگردها و نگهبانان محلی و مورد تأیید نیروی انتظامی استفاده كنید.

3. در مواقعی كه مجبور به نگه‌داری موقت وجوه نقد و اشیاء قیمتی در داخل منزل هستید، از پنهان كردن آن به صورت یك جا خودداری و از گاو صندوق سالم و مطمئن استفاده نمائید.

4. نزد افراد ناشناس و كسانی كه اعتماد كافی به آن‌ها ندارید از میزان اموال و دارائی موجود خود در منزل صحبت نكنید.

5. از نوشتن نام و مشخصات خود بر روی زنگ منزل خودداری نمائید.

6. چنان‌چه در اطراف محل زندگی شما خانه‌های خالی از سكنه و نیمه ساز وجود دارد از منزل خود مراقبت بیش‌تری به عمل آورید.

7. در مواقعی كه به مسافرت می روید از همسایگان یا اقوام مورد اطمینان خود بخواهید كه از منزل‌تان مراقبت نمایند.

8. از بازگو كردن برنامه سفر خود نزد افراد ناشناس بپرهیزید.

9. نسبت به اتومبیل‌ها و موتورسیكلت‌های متوقف و سرنشینان آن در پیرامون منزل خود بی‌تفاوت نبوده و در صورت مشاهده موارد مشكوك، شماره و سایر مشخصات آن‌ها را یادداشت و سریعاً به مراكز 110 پلیس اطلاع دهید.

10. از باز نمودن در به روی افراد ناشناس مخصوصاً به هنگام‌ شب خودداری نموده و این مورد را به فرزندان خود نیز یادآوری كنید.

11. محوطه بیرون منزل خود را همواره روشن نگاه دارید.

12. معاشرین فرزندان خود را قبل از تردد به منزل‌تان مورد شناسایی قرار دهید.

13. از افشا نمودن محل نگه‌داری وجوه نقد، جواهرات و اشیاء با ارزش خود نزد همسایگان و بستگانی كه مورد اطمینان نیستند جداً بپرهیزید.

14. از ورود افراد ناشناس تحت عنوان متكدی، فالگیر، رمال و ... به داخل منزل خود ممانعت نمائید.

وی در پایان گفت : شهروندان هرگونه پیشنهاد و انتقاد را با شماره تلفن 197 دفتر نظارت همگانی و هرگونه موارد مشكوك را با تلفن 110 مركز فوریت‌های پلیس در میان بگذارید.