رئیس دانشگاه علوم پزشكی لرستان: كاهش پرداختی مردم در شهرها به زیر 6 درصد و در روستاها به زیر سه درصد مهمترین دستاورد برنامه تحول سلامت در لرستان بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا  از خرم آباد،رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت 570 میلیارد ریال بودجه از محل اعتبارات هدفمندسازی یارانه ها به لرستان اختصاص یافته كه با این اعتبار اقدامات ارزشمند فراوانی در جهت ارتقاء سلامت مردم شریف استان انجام شده است.

دکتر ساکی در نشست هم‎اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشكی لرستان با دكتر عبدی نماینده خرم آباد و چگنی، افزود: كاهش پرداختی مردم در شهرها به زیر 6 درصد و در روستاها به زیر سه درصد مهمترین دستاورد برنامه تحول سلامت بوده و ترویج زایمان طبیعی رایگان به میزان 6500 مورد، ارتقاء هتلینگ بیمارستانی با بهسازی و زیباسازی فضاهای درمانی موجود، ارتقاء كیفیت ویزیت، افزایش مقیمی پزشكان، ایجاد اورژانس هوایی و كاهش 42 درصدی تجهیزات پزشكی از دیگر بركات حاصل از اجرای این برنامه مهم است كه تحولی بنیادین در وضعیت درمان مردم ایجاد كرده و افزایش 70 درصدی رضایتمندی مردم نشان‎دهنده كارآمدی این برنامه تحول‎ساز است.

وی عنایت ویژه دولتمردان تدبیر و امید به مقوله مهم سلامت و حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را در خور تحسین برشمرده كه با اقبال و توجه به بحث سلامت زمینه تحقق عدالت در سلامت را كه از منویات رهبر فرزانه انقلاب است فراهم کرده‎اند و از تلاش‏های آنها تقدیر كرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی اظهار کرد: همه باید دست به‎دست هم داده و سلامت استان را ارتقاء دهیم و ثابت شده كه هر وقت همدلی و برادری بر امور حاكم شود خداوند متعال نیز عنایات خاص خود را شامل می‎فرمایند و اقدامات خداپسندانه و مهمی انجام شده و برنامه تحول نظام سلامت مصداقی روشن از همدلی و همیاری خدمتگزاران نظام اسلامی در جهت تأمین رفاه، آسایش و سلامت مطلوب مردم، این ولی نعمتان نظام اسلامی است.

در ادامه این نشست هریك از معاونین دانشگاه مسائل و مباحث حوزه كاری خود را بیان كرده و انتظارات خود از دكتر عبدی و دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی را مطرح كردند.