به گزارش خبرگزاری برنااز خرم‌آباد، محمدتقی توکلی  در جلسه  بررسی جوانب احداث پالایشگاه نفت الیگودرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به‎واسطه جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی، خوشبختانه طرحی تحت‌عنوان پالایشگاه نفت در شهرستان الیگودرز آغاز به‌کار کرده است. 
نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: احداث پالایشگاه نفت الیگودرز به ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که بخش اعظم آن از طریق تسهیلات استانی فراهم شده است.
وی افزود: به‌منظور تسریع در روند اجرایی پالایشگاه، امروز طی جلسه‌ای با حضور استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی، تمام مسائل اداری مربوط به این پروژه، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است؛ بنابراین سرمایه‌گذار می‌تواند با مراجعه به مراکز ذی‌ربط مقدمات کار را دریافت کند.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجوز احداث پالایشگاه نفت شهرستان الیگودرز از وزارت نفت دریافت شده، عنوان کرد: برای احداث این پالایشگاه به 150 میلیون تومان اعتبار نیاز است که بخش اعظم آن از طریق  تسهیلات استانی فراهم شده است.
توکلی با بیان این‌که تأمین خوراک پالایشگاه بر عهده وزارت نفت است، تصریح کرد: خوشبختانه خوراک پالایشگاه دریافت شده بنابراین قبل از پایان سال مقدمات اجرایی پالایشگاه نفت شهرستان الیگودرز فراهم می‌شود و آماده کلنگ‌زنی است.
وی خاطرنشان کرد: بنا شده که ظرفیت تولید نفت در پالایشگاه 40 هزار بشکه نفت در روز باشد ولی چون خطوط لوله منطقه، ظرفیت این حجم را ندارند فعلاً در فاز اول هفت هزار و 500 بشکه تولید می‌شود و پس از توسعه خطوط و در فاز دوم میزان تولید افزایش پیدا می‌کند.