به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،حجت الاسلام و المسلمین مبلغی مدیر حوزه های علمیه استان لرستان در این مراسم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راارزشی مقدس خواند و گفت: زنده نگهداشتن یاد وخاطره شهدا و تداوم راه آنها کمتر از شهادت نیست 
وی افزود : شهدا شمع محفل بشریتند سوختند و محفل بشریت را روشن کردند.حجت الاسلام مبلغی تاکید کرد :  شهادت، قداست خود را از این جا کسب می کند که در راه هدف مقدس آگاهانه تمام هستی خود را فدا می کند  .

وی تصریح کرد :   اگر شور یک عارف عاشق پروردگار را با منطق یک نفر مصلح با همدیگر ترکیب کنید، از آنها منطق شهید در می آید.  مدیر حوزه های علمیه استان لرستان  در ادامه اظهار داشت :منطق شهید، منطق سوختن و روشن کردن است. منطق حل شدن و جذب شدن در جامعه برای احیای جامعه است. منطق دمیدن روح به اندام مرده ارزشهای انسانی است. منطق حماسه آفرینی است، منطق دورنگری است. این که هاله ای از قدس دور کلمه «شهید» را گرفته است.
 
 وی در پایان سخنان خود افزود : هدف شهدا اعتلای دین و دفاع از دین و عمل به احکام و دستورات دین می باشد و انسان مؤمن و دوستدار اهل بیت (ع) و محصل علوم دینی و الهی نیز در همین مسیر نورانی و سعادت بخش قدم بر می دارد.

در پایان از همکاران فرهنگی عضو خانواده معظم شاهد  با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد