به گزارش خبرنگار برنا از اراک، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی از برگزاری 350 عنوان برنامه فرهنگی و ورزشی به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.

سعید ملکی در نشست اعضای کمیته ورزش و جوانان ستاد دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: با تشکیل ستاد دهه مبارک فجر استان اداره ورزش و جوانان مسوولیت کمیته ورزش و جوانان این ستاد را بر عهده گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت دهه مبارک فجر برنامه‌های این کمیته باید با نشاط‌تر و با کیفیت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود و اعضای کمیته باید از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های خود را به منظور برپایی هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های این دهه آغاز کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی تلاش به منظور افزایش زمینه حضور و مشارکت جامعه ورزش و جوانان در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر را از مهم‌ترین اهداف این کمیته عنوان کرد و ادامه داد: اجرای برنامه‌های دهه فجر علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی در جامعه موجب آشنایی نسل جوان با آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی خواهد شد و باید مورد توجه قرار گیرد.

ملکی افزود: در دهه مبارک فجر برگزاری بیش از 350 عنوان برنامه در دستور کار قرار گرفته است که به صورت تخصصی در دو بخش جوانان و ورزش برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: این برنامه‌‌ها که شامل برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، نمایشگاه‌ها، همایش‌های مختلف به منظور آشنایی جوانان با دستاوردهای انقلاب و ارزش‌‌های انقلاب اسلامی است، از 20 تا 30 بهمن‌ماه در سطح شهرها و روستاهای سراسر استان برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطر‌نشان کرد: با توجه به برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در این ایام توجه به کیفیت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها موضوع مهمی است که باید مورد توجه مدیران و برگزار کنندگان قرار گیرد.

ملکی همچنین بر ضرورت تشکیل کمیته ارزشیابی و نظارت بر مسابقات و روابط عمومی کمیته ورزش و جوانان تاکید کرد.
 
در این نشست نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیته ورزش و جوانان همچون دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری اراک، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیروی انتظامی، سپاه و سایر دستگاه‌های عضو به ارایه برنامه‌‌های خود در دهه فجر پرداختند.
 
ملكی توضیح داد: كمیته ورزش و جوانان استان به عنوان یكی از 26 كمیته دهه فجر استان در دو بخش تخصصی شامل ورزش و جوانان فعالیت می‌كند.

مدیر كل ورزش و جوانان استان مركزی یادآور شد: با توجه به شعار امسال در مورد اقتصاد مقاومتی صرفه جویی باید سرلوحه امور ورزشی و تربیت بدنی قرار گیرد و بیشتر از تولیدات داخلی استفاده شود.
 
ملكی عنوان كرد: ساخت و تولید وسایل ورزشی مانند توپ سبک تاكرا و طناب مخصوص از اقدامات مطلوب ورزشكاران استان مركزی در رسیدن به خودكفایی و رقابت با اجناس خارجی است.
 
معاون هماهنگ كننده سپاه روح الله استان مركزی نیز در این نشست گفت: اقتصاد مقاومتی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب، باید در تمامی زیر بخش های جامعه، مورد توجه باشد.

سرهنگ پاسدار'محسن گلشن زاده' افزود: حكومت دینی و اسلامی در ایران با توجه به درایت‌ها و برنامه ریزی‌هایی كه در سال‌های گذشته انجام داده زبانزد دنیای شرق و غرب است و این روند باید از سوی همه مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار كرد: مربیان رسالت خطیری در فرهنگ سازی و آگاهی رساندن به ورزشكاران دارند و می‌توانند آن‌ها را در سوق دادن به سوی محور اقتصاد مقاومتی یاری دهند.

معاون هماهنگ كننده سپاه روح الله استان مركزی بیان كرد: بنیاد تعاون بسیج شركتی است كه در راستای تولید و تشكیل تعاونی‌ها دخیل بوده و قادر به پراخت 150 میلیون ریال تسهیلات در راستای توسعه تولیدات داخلی است.
 
سرهنگ پاسدار گلشن زاده اضافه كرد: همچنین به بانوان شاغل در حوزه مشاغل خانگی نیز تا سقف 30 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه داده می‌شود.
 
وی، فضاسازی مناسب ورزشگاه‌ها، برگزاری نشست‌های فرهنگی و ورزشی، یادواره شهدای ورزشكار و تشكیل اردوهای جهادی را از برنامه‌های بسیج ورزشكاران استان مركزی در ایام دهه فجر را عنوان كرد.