به گزارش خبرگزاری برنا از اراک، بنیاد شهدای رجایی با حضور استاندار مرکزی، فرمانداران اراک و کمیجان و جمعی مسئولان در خیابان بعثت اراک افتتاح شد.

در این مراسم نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شواری اسلامی که خود مسئول بنیاد شهدای رجایی است با بیان اینکه انقلاب اسلامی تفکر جهانی است، گفت: اساساً اسلام دین جهانی است، و جهانی‌سازی از مسلمانان است، چون منتظر امام زمان(عج) هستیم.

رجایی افزود: کوتاهی مسلمانان در جهانی سازی باعث شد تا غربی ها به دنبال جهانی سازی با تفکر ضد دین، کودتا و انقلاب مخملی راه بیاندازند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب، اظهار داشت: این دهه، دهه پیشرفت و عدالت است و کسانی که می توانند در عرصه انقلاب کارکنند، باید مدل های اسلامی و عدالت محور را طراحی کنند.

رییس کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: با توجه به شرایط امروز جامعه، بهانه آوردن و کارنکردن کسانی که توانمندی دارند قابل قبول نیست.

وی نخبگان و فعالان فرهنگی جامعه را با عنوان پیشوایان فرهنگی مورد خطاب قرار داد و گفت: یکی از واجب ترین وظایف پیشوایان فرهنگی جامعه، کار و تلاش منسجم است.

عباس رجایی درباره بصیرت و ضرورت تبیین آن نیز اظهار داشت: باید بصیرت و راه های رسیدن به آن را برای جوانان تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه تبیین بصیرتی که شهدا به آن رسیدند ضروری است، به جایگاه ولایت فقیه در وصیت نامه شهدا اشاره کرد و گفت: اگر بصیرت درست شناخته شود، راه درست تشخیص داده خواهدشد.

رجائی با بیان اینکه ما از ذخیره عظیم دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به درستی استفاده نکرده ایم، ابراز داشت: یکی از اصلی ترین وظایف ما کار بر روی فرهنگ ایثار و شهادت است که زیر بنا است و باید بر اساس این فرهنگ؛ اقتصاد و سایر بخش های جامعه را بنیان نهاد.

وی با بیان اینکه همه شهدا فرهیخته و نخبه بودند؛ گفت: دلیل این نخبگی، عشق به خداوند بود که مدال خلیفه الهی را گرفته و خداوند خریدار ایشان بود.

عباس رجایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب بدون مرز است، تصریح کرد: امروز آثار انقلاب اسلامی را در مصر و سایر کشورهای اسلامی می بینیم و اگر به فضل الهی مردم این کشورها موفق شوند آن وقت می توان برنامه ریزی جدیدی را برای جهان اسلام تدارک دید.

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی درخصوص مقابله علمی و فرهنگی جوامع تصریح کرد: وقتی در دنیا بنیادهایی علیه ما کار می کنند چرا ما تلاش نکنیم و جواب آنها را ندهیم؟ دولت ها به دلیل درگیر بودن در مسایل دیپلماتیک نمی توانند آن طور که باید و شاید در عرصه فرهنگی و اجتماعی کار کنند، اما بنیادها و مراکز غیر دولتی راحت تر می توانند در سایر کشورها فعالیت کنند.

رجایی افزود: امروز شهدا و خانواده های شهدا در پیچ و خم اداری ما چه در قانونگذاری و چه در اجرا درگیر هستند.

وی با تأکید بر لزوم حساس سازی مدیران نسبت به شهدا و خانواده های آنان اهداف بنیاد رجایی را تشریح کرد.

پیگیری حفظ یاد، راه و اندیشه شهیدان والامقام، اتخاذ تدابیر لازم برای تبیین صحیح و اصولی راه امام خمینی(ره) و شهدا، تاریخ نگاری دفاع مقدس ملت رشید ایران با تکیه بر ایثارگری شهدا،کمک به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت، کمک به گسترش گفتمان اسلام ناب محمدی(ص) با تکیه بر تئوری های انقلاب اسلامی، ترویج روش های مناسب برای آشنا کردن نسل های آینده با حماسه سازی این نسل فرهیخته، برگزیده و انتخاب شده، اتخاذ تدابیر لازم برای حساس کردن مدیران و دلسوزان انقلاب برای تداوم راه شهدا از اهدافی بود که رجایی به عنوان مسئول بنیاد شهدای رجایی ذکر کرد.

وی هم چنین ادامه داد: با مشارکت و همکاری نهاد کتابخانه های استان مرکزی، کتابخانه ای عمومی به یاد پدر شهیدان رجایی با عنوان «مرحوم حاج حسین رجایی» نام گذاری و تأسیس شده و در آن علاوه بر کتاب های علمی، مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و کودکان در برخی نشریات عمومی و تخصصی و لوح های فشرده ارائه شده و همچنین مکانی محدود برای مطالعه را نیز دارا است.

وی افزود: حسینیه بنیاد برای آقایان و خانم ها به صورت مجزا طراحی شده که دعای کمیل، دعای ندبه، کلاس های آموزش قرائت و تجوید قرآن ویژه برادران و خواهران و کلاس های تفسیر قرآن و تفسیر نهج البلاغه در آن برگزار خواهد شد. ضمن آن که این حسینیه آمادگی برگزاری اعیاد و شهادت های ائمه هدی(ع) را نیز دارد.

رجایی در خصوص برنامه های آتی بنیاد شهدای رجایی نیز از راه اندازی مرکز خدمات مشاوره خانوادگی و اجتماعی با همکاری سازمان بهزیستی خبر داد.