به گزارش خبرنگار برنا از اراک سرپرست معاونت فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت : اولین طرح ومهمترین اقدامی که دولت جدید و سازمان سینمایی در سراسر کشور اجرا کرد، دیجیتال کردن سالن های نمایش وسینمایی بود.

رحمت الله کرمی در حاشیه افتتاح سینمای دیجیتال مجتمع فرهنگی هنری پروفسور حسابی شهرستان تفرش افزود: این طرح از نظر اقتصادی به نفع سینما است چرا که عدالت اجتماعی که در زمینه اکران فیلم ها مورد نیاز است در سراسر کشور حفظ می شود به طوری که دیگر نمایش غیر همزمان در کشور نخواهیم داشت.

سرپرست معاونت فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ساخت و ساز سالن های جدید سینمایی به علت استقبال نکردن بخش خصوصی با مشکلات جدی در استانها روبروست، اظهار کرد: ایده ای که در سازمان سینمایی مطرح شده این است که با هم افزایی ظرفیت های موجود در هر شهرستان، سالن هایی که استاندارد های لازم را داشته باشند شناسایی و به امکانات دیجیتال مجهز شوند.

کرمی افزود: این سالن ها بنا به تشخیص مسوولان هر شهرستان انتخاب و سازمان سینمایی نیز در تجهیز این سالن ها حمایت خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم در شهرهایی که جمعیت قابل قبولی داشته اما سینما ندارند، همزمان با سراسر کشور فیلم ها را نمایش دهیم.
در ادامه سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان تفرش اظهار کرد: سینما مجتمع فرهنگی هنری پروفسور حسابی که یکی از اولین سالن سینمایی شهرستان است، با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سینمای دیجیتال ارتقا یافته است.

شاه حسینی با اشاره به اینکه پیش‌ از این، سینما به‌صورت دستی اداره می‌شد، عنوان کرد: در این سینما به‌صورت دستی فیلم نمایش پیدا می‌کرد و به این دلیل مشکلات زیادی برای نمایش فیلم در سینما داشتیم، ولی با این سیستم به روزترین فیلم‌های کشور در این مجتمع به نمایش درخواهد آمد.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان تفرش تأکید کرد: با دیجیتالی شدن سینما مجتمع فرهنگی هنری شهرستان، این سینما به سیستم یکپارچه متصل می‌شود و به‌صورت همزمان فیلم‌های بروز کشور در این سینما نیز به نمایش درخواهد آمد.
 
وی خاطر نشان کرد: در این سینما صدا و تصویر دیجیتال است و کیفیت نمایش فیلم نیز بهتر خواهد شد.

شاه حسینی با اشاره به اینکه همه هزینه‌ها را در این زمینه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت کرده است، تأکید کرد: بیش از 560 میلیون ریال از محل اعتبارات تبصره 22 ماده 180 و پنجاه درصد باقی مانده از سوی موسسه ی سینمای شهر برای تجهیزات این سینما تامین وهزینه شده است.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان تفرش اضافه کرد: در این سینما 250 نفر گنجایش دارد که این سالن همزمان با ایام دهه فجر و با این تجهیزات افتتاح خواهد شد و برای استفاده عموم آماده است.