به گزارش خبرنگار برنا از اراک، همایش پژوهشی «حرف آخر عشق» به همت واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان مرکزی و با هدف نگاهی دوباره به آثار مرحوم قیصر امین پور- شاعر معاصر انقلابی- صبح امروز در دانشگاه اراک برگزار شد.
 
در این همایش مدیر حوزه هنری استان مرکزی گفت: اگر امروز، مرحوم قیصر امین پور را بهانه ای قرار داده ایم تا کنار هم بنشینیم، قطعاً عامل این اتفاق والا؛ اندیشه خدایی این انسان بزرگ است.

سینا دلشادی راز ماندگاری قیصر امین پور را روح توحیدی وی و آثاری که در زمینه دینی و انقلابی تولید کرده است عنوان کرد و گفت: مگر می شود امروز از شعر عاشورایی و از ادبیات پایداری حرفی زد و اسم قیصرامین پور را نبرد؟

وی افزود: بسیاری از سروده های قصیر امین پور سرشار از مفاهیم و مضامین والای آیینی ، پایداری و مقاومت است و ادای دین خاصی که آن مرحوم به دفاع مقدس دارند بر هیچ کس پوشیده نیست.

در ادامه مراسم دکتر روزبه از اساتید دانشگاه اراک به عنوان نماینده هیأت رییسه همایش، به نقد و بررسی مقالات ارسالی پرداخت.

پس از آن مروت محمدی، مقاله خود را با عنوان «بررسی من های اجتماعی قیصر امین پور» و دکتر محسن ذوالفقاری و فاطمه سلطانی مقاله ای مشترک با عنوان «نوآوری و شالوده شکنی در شعر قیصر امین پور» را ارائه کردند.