به گزارش خبرنگار برنا در مازندران هادی ابراهیمی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت: احیا و ترویج بازی‌های بومی محلی می‌تواند نقش به‌سزایی در گسترش فرهنگ سنتی اقشار مختلف جامعه داشته باشد.
 
وی برای برپایی جشنواره فرهنگی و ورزشی بومی محلی به‌صورت مشارکتی با هیات ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی اعلام آمادگی و حمایت کرد.

ابراهیمی در این گفت‌وگو با تاکید و توجه به حضور در سوگواری آقا اباعبدالله افزود: ورزشکاران باید در چنین مراسم‌های حضور پر رنگتری داشته باشند و بعد از این ایام الله در ارتباط با برگزاری جشنواره‌ها برنامه ریزی کرده تا فرهنگ پهلوانی را همچون گذشته دراین خطه نهادینه و گسترش دهیم.

ریس هیات ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی مازندران هم ضمن تقدیر از توجه ویژه ابراهیمی معاون استاندار در ارتباط با چنین همایش‌هایی گفت: از آنجایی که احیا و ترویج بازی‌های سنتی و بومی محلی نیاز و توجه همه دستگاه‌ها را می‌طلبد

وی از ورود ابراهیمی استقبال کرد و افزود: این نکته سنجی و ریزبینی موجب قوت قلب برای همکاران این هیات در استان وشهرستان‌ها است.

گفتنی است؛ هیات ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی استان مازندران طی دو ماه و بعد از تحولات مدیریتی توانست به‌صورت رسمی بیش از 50 جشنواره در قالب بومی محلی در سطح استان و شهرستان برگزار کند.

یاد آور می‌شود؛ این هیات در سطح کشوری به اعزام سه تیم اقدام کرد که در نخستین جشنواره حرکت و برکت ملی به میزبانی استان اصفهان به مقام نخست دست یافت.