به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران،‌ حجت الاسلام رسولی در نشستی با مدیرکل و پرسنل کمیته امداد شهرستان میاندرود ضمن تقدیر از زحمات كمیته امداد جهت استقرار این اداره در شهرستان اظهار داشت: کار کمیته امداد تقسیم پول صندوق صدقات بین مردم نیست و نگاهی که باعث تضعیف قشری از جامعه می شود باید اصلاح شود.

حجت الاسلام رسولی خدمات فرهنگی این نهاد را قابل توجه دانست و گفت: این نهاد در راستای رشد و شكوفایی محرومین گام‌های اساسی برداشته است و جای شکر است که دغدغه اصلی مدیران ما علاوه بر مشکلات مادی ، تلاش برای سالم نگه داشتن روح و روان مردم است.

وی با بیان اینکه تلاش در راستای اعتماد سازی بسیار قابل ارزش است گفت: اگر اعتماد به نفس و اراده در یک فرد ایجاد شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

امام جمعه شهرستان میاندرود بیکاری قشر عظیمی از جوانان را به علت توانمند ندانستن خود عنوان کرد و گفت: اگر افراد به این باور برسند که کار فقط پشت میز اداره نشستن نیست قطعا صاحب شغل خواهند شد.

وی ادامه داد: اینکه مبلغی پول به شخصی داده شود تا برای خود کاری دست و پا کند مشکلی را حل نمی کند بلکه ایجاد اراده در افراد و تقویت حس اعتماد به نفس است که می تواند مشکلات حوزه اشتغال را حل کند.

حجت الاسلام رسولی به باور رساندن افراد پس از آموزش ها را دلیل اصلی موفقیت پایدار دانست و تصریح کرد:اگر نگاه کمیته امداد، بهزیستی و سایر نهادهای حمایتی تنها به پرداخت مستمری به افراد و نظارت بر آن خلاصه نشود و در پی تقویت باورهای افراد جهت دستیابی به فرصت های بهتر باشد، توفیق بیشتری حاصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز اگر کسی اعلان کند که من تحت حمایت کمیته امداد هستم نگاه منفی به سمت او است، افزود: اعتقاد دارم که مردم و برخی از مسئولان از عملکرد این نهاد اطلاعی ندارند و اگر اطلاع رسانی در این امر صورت پذیرد، دیگر کسی از بیان این موضوع احساس خجالت نمی کند.

امام جمعه میاندرود گفت: با حمایت های مالی، کمیته امداد هرگز نمی تواند نماینده تربیت کند و یا یک دانش آموز را استاد دانشگاه کند بلکه این حمایت های معنوی و ایجاد حس خودباوری است که منجر به این امر می شود.