به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران،‌ جلسه شورای آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سیمرغ با حضور معاون فرماندار، بخشدار مرکزی شهرستان سیمرغ، اعضای این شورا در این شهرستان برگزار شد.

علی درویش نیا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر با بیان اینکه جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر در دوران هشت سال دفاع مقدس 15 شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود بیان داشت:‌ در حال حاضر با پیروی از فرهنگ و مدیریت جهادی در جهت تولید و توسعه پایدار کشاورزی و اشتغالزایی و ایجاد امنیت غذایی گام بر می‌دارد،

وی به اهمیت کاهش هزینه تولید و اقتصادی تر نمودن تولید کشاورزی با انجام روش های مکانیزاسیون کشاورزی با هدف افزایش عملکرد در واحد سطح اشاره كرد و افزود: کشت مجدد برنج در سطح بالغ بر 85 هکتار انجام شده و پیش بینی می شود در سالجاری پرورش رتون در سطح 415 هکتار با تولید بیش از 836 تن شلتوک در اراضی زراعی شهرستان سیمرغ انجام خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت: تولید شلتوک در راستای توسعه کشت پاییزه و بمنظور پایداری در تولید و اشتغالزایی از سوی این مدیریت نهاده های مورد نظر بین کشاورزان و بهره برداران توزیع گردیده است.

همچنین در ادامه اصغری معاون فرماندار شهرستان سیمرغ طی سخنانی با اشاره به نقش مهم سنگرسازان بی سنگر در دوران هشت سال دفاع مقدس، تلاش ها و اقدامات و توفیقات دست اندرکاران بخش کشاورزی در حال حاضر را ناشی از پیروی سنگرسازان جهاد کشاورزی از فرهنگ و مدیریت جهادی در بخش تولید کشاورزی و امنیت غذایی جامعه عنوان داشت و آن را قابل تقدیر دانست.

وی در ادامه توسعه کشت مجدد و پرورش رتون و برداشت کشت مجدد ذرت در سطح بالغ بر 250 هکتار از اراضی این شهرستان را نشانگر دیدگاه های مدرن مدیریت جهاد کشاورزی دانست.

گفتنی است در ادامه این جلسه سایر اعضا نیز به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.