به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در مراسم گرامی داشت روز ملی دامپزشک در شهرستان آمل اظهار داشت: امروز مازندران به رای بالا به دولت تدبیر و امید افتخار می‌کند و همانطور كه می دانیم شعار دولت اعتدال‌گرایی است و این اعتدال به معنای این است که باید از افراط و تفریط خارج شویم.

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در این مراسم با اشاره به اینکه دامپزشکی صرفا به معنای درمان بیماری‌های دامی نیست، بیان کرد: دامپزشکی رشتهٔ وسیع و گسترده‌ای است که ماموریت ارزشمندی را در بهداشت عمومی و ارتقای سلامت جامعه به عهده دارد.

استاندار با بیان اینکه حدود نیمی از عوامل بیماری زا در انسان ناشی از عوامل ایجاد بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است، خاطر نشان ساخت: بی‌گمان با فقدان این رشته و خدمات والای آن، بخشی از سلامت جامعه به مخاطره خواهد افتاد.

نماینده عالی دولت در استان، افزود: ضروری است « دامپزشکی در خدمت سلامت جامعه» به عنوان یک شعار جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه دولت برای توسعه بخش خصوصی برنامه دارد، بیان داشت: در این زمینه دولت معتقد است که باید تمام ظرفیت‌ها برای توسعه کشور به کار گرفته شود.

فلاح با اشاره به اینکه دامپزشکی به لحاظ گستردگی کار فعالیت‌های زیادی دارد،اظهار داشت: این بخش به صورت مستقیم با سفره‌های مردم ارتباط دارد.

استاندار مازندران با تاكید به اینكه باید زمینه مشارکت همه مردم را در فعالیت‌های استان فراهم کنیم، بیان داشت: ظرفیتی که در داخل و خارج از کشور برای توسعه وجود دارد بیانگر همین نقطه است.

ایشان با اشاره به اینکه ورود 46 میلیون مسافر به مازندران فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری استان است، افزود: بار عظیمی از مشکلات خدماتی پیش روی میهمانانی که وارد مازندران می‌شوند،وجود دارد و این بدلیل این است كه برنامه‌ای در زمینه گردشگری در مازندران وجود ندارد.

در این مراسم با حضور استاندار از برخی بازنشستگان جامعه دامپزشکی استان با اهداء لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.