به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، ‌در همایش دانشگاه و پلیس كه در سالن همایش‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد فرمانده انتظامی مازندران طی سخنانی ضمن تشكر از برپایی همایش دانشگاه و پلیس در دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: تلاش می‌كنیم تا در حوزه های امنیتی به نگاه دانشجوئی و ظرفیت های مردمی توجه ویژه شود زیرا نسخه پلیس بدون شناخت ذائقه مردم مناسب جامعه نیست و خوشحالیم كه نیروی پلیس به یك سازمان دانش بنیان و پژوهش محور تبدیل شده است.

سردار مسعود جعفری نسب با بیان اینکه بیش از 90 درصد از جمعیت ایران باسواد هستند و از امکانات رایگان تحصیلی استفاده می کنند، تاكید کرد: تعداد دانشجویان در اوایل انقلاب بالغ بر 200هزار نفر بود و در حال حاضر بیش از 4 میلیون دانشجو در دانشگاه های مختلف كشور در حال تحصیل هستند و استفاده از این ظرفیت عظیم می تواند امنیت پایدار را محقق و جلوی آسیب های اجتماعی را بگیرد.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی و مشاوره های اجتماعی در دانشگاه‌ها را در جهت كاهش آسیب های اجتماعی مهم ارزیابی كرد و افزود: با افزایش سطح علمی جامعه، جرائم هم کاهش یافته است و در این راستا اگر اساتید و دانشجویان علاقمند باشند، ما این آمادگی را داریم تا برای کاهش آسیب های اجتماعی، کارگاه های آموزشی و مشاوره های اجتماعی را در دانشگاه ها به طور جدی دنبال كنیم.

سردار جعفری نسب با اشاره به اینکه اگر پلیس بدون شناخت ذائقه های مردم نسخه های درمانی ارائه کند مناسب مردم نخواهد بود بر ورود پلیس به حوزه های علمی و استفاده از نگاه دانشجو در حوزه امنیت تاکید کرد.

وی با بیان اینکه خدماتی که در حوزه اجتماعی به مردم ارایه می شود بسیار ناچیز است ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت های مردمی در حوزه های امنیتی، اظهار کرد: امنیتی که اکنون در جامعه برقرار است، امنیت مورد مطلوب ما نیست.

فرماندهی انتظامی مازندران در ادامه،ضمن تاکید بر ارتباط دوستانه پلیس با قشر جوان و دانشجویان عزیز، خواستار شناسایی نیازهای جوانان و معرفی تهدید ها و آسیب ها به آن‌ها شد.

در این همایش توافقنامه همكاری فرماندهی انتظامی مازندران و دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فعالیت‌های پژوهشی به امضاء فرمانده انتظامی مازندران و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ساری رسید.

اهداء لوح تقدیر و حلقه گل به فرمانده انتظامی مازندران از سوی دانشگاه آزاد اسلامی ساری و تجلیل از اساتید و فعالان حوزه پژوهش و تحقیق كه با دفتر تحقیقات كاربردی فرماندهی انتظامی مازندران همكاری داشتند از دیگر برنامه های این همایش بود.

قابل ذكر است سردار جعفری نسب فرمانده انتظامی مازندران قبل از شركت در همایش دانشگاه و پلیس در نمازجماعت دانشگاه آزاد اسلامی ساری شركت کرد، آنگاه در جمع صمیمی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ساری حاضر شد و از نزدیك با آن به تبادل نظر پرداخت.