احمد سعادت مند مدیر کل ورزش و جوانان مازندران در این همایش همزمانی هفته تربیت بدنی را به دهه امامت و ولایت به فال نیک گرفت و عشق و محبت را اساس تحکم و بنیان خانواده ها برشمرد و گفت: نگاهی کوتاه اما عمیق به زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) تمامی مشکلات و موانع سر راه ازدواج را مرتفع خواهد داشت.

سعادت مند بیان داشت: همه چیز در ازدواج باید منطقی اما بسیار ساده و آسان باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه ازدواج را نباید خیلی سخت گرفت، افزود: مباحث اقتصادی نباید سنت حسنه الهی را تحت تاثیر قرار دهد و خیلی ها با داشتن انواع ملک و املاک، ویلاو ... ازدواج موفقی نداشته و بعضی ها هم با ازدواج های ساده از تحکم و بنیان بیشتری در خانواده برخوردارند.

سعادت مند عشق و محبت را رمز موفقیت در ازدواج برشمرد و گفت: با اصلاح دیدگاه ازدواج در جامعه، جامعه ای پاک و بی آلایش خواهیم داشت.

در این همایش استاندار مازندران به عنوان سخنران مهمان بود که صندلیش خالی ماند و دکتر نوروزیان روانشناس مسائل اجتماعی نکاتی جالب در رابطه با تحکم خانواده بیان داشت.

همچنین در بخش تجلیل از زوج های موفق دستگاه‌های ورزش و جوانان، حوزه علمیه، تعاون، کار رفاه اجتماعی، بنیاد شهید، هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی، اداره کل بهزیستی، بنیاد ملی نخبگان، سایت 14 سکه و دانشگاه تجلیل شد. 

لازم به ذکر است؛ محور انتخاب این زوج ها بر اساس ازدواج سالم و کم هزینه و پایدار، ثبت اختراع، فرزندان موفق شهدا، مدال آوری در المپیاد، ازدواج موفق با وجود محدودیت جسمی، مهریه‌های کم، قهرمانی در ورزش و فعلیت در حوزه جوانان بوده است.

همچنین در این مراسم از دستگاه های بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان تبلیغات اسلامی، امور بانوان استانداری و علوم پزشکی در بخش دستگاه های فعال در امر ازدواج و خیرین این حوزه تجلیل شد.

یکی از زوج های موفق در گفت‌وگو با برنا رمز موفقیت خود را بر پایه شناخت و تفاهم در ارزش ها و مسائل خانوادگی برشمردند و گفتند: زوج ها علی رغم اینکه از نظر طبقه اجتماعی در یک سطح قرار دارندباید دایره فکری نزدیک به هم داشته باشند.