به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، مدیر کل ورزش و جوانان مازندران در دیدار با خانواده شهدای ورزشکار ساروی گفت: نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران در میادین جهانی مرهون تلاش و از خود گذشتگی شهدا است.

احمد سعادت مند در سومین روز هفته تربیت بدنی و ورزش در هیاتی همراه از خانواده شهدای ورزشی در ساری دیدار کرد.

در این دیدار سعادت مند از خانواده شهیدان خیام اسدی و علی متقی دیدار و به رسم ادب و یاد بود لوحی مزین به آیه "وان یکاد" را تقدیم خانواده شهیدان بزرگوار کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران همچنین با بیان اینکه شهدا زحمات زیادی کشیده و ما مدیون خون شهدا هستیم بیان داشت: قدردان زحمات شهدا هستیم وهفته تربیت بدنی فرصتی برای زنده نگه داشتن یاد شهدای ورزشی بزرگوار است.

وی با اشاره به نقش ورزش در قهرمانی، ایثار و شهادت گفت: ورزش همیشه در کنار پهلوانی، مردی و مردانگی بود و پهلوان ترین پهلوانان همان شهدا هستند که به خاطر دفاع از آرمان های خود جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند و به درجه شهادت نائل آمدند.

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران اظهار داشت: قهرمانان ما همیشه با اخلاق و منش پهلوانی حضور یافتند و شهدا و به ویژه مولا علی (ع) شهید محراب را الگوی خود می داند.

سعادت مند تصریح کرد: ما همواره گفته ایم قهرمان المپیک بد اخلاق نمی خواهیم و قهرمان محله با اخلاق را دوست داریم.

وی افزود: قهرمانان ما با پیروی از شهدا درجات موفقیت را کسب می کنند و بارها دیده شده که قهرمانان ما با بردن نام سالار شهیدان در صحنه های رقابت و پیروزی اشاعه دهنده فرهنگ این مرزو بوم بوده اند.

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران گفت: اینکه قهرمان ما در عرصه های جهانی و میادین خارجی پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران را به اهتزار در می آورند و موجب نواختن سرود جمهوری می شوند همه را مرهون تلاش و از خود گذشتگی شهدا هستیم و ورزشکاران ما باید بتوانند ادامه دهنده راه شهدا باشند.