به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، علی دهقان اظهار داشت: نخستین دوره 50 ساعته ماساژ ورزشی در استان مازندران در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: این دوره آموزشی به مدت شش روز و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران برگزار شد.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان مازندران نیاز ورزشکاران و تیم‌های ورزشی و برخی از مراکز ورزشی و قهرمانی استان به ارائه خدمات ماساژ را از دلایل برگزاری این دوره عنوان کرد و افزود: آموزش این دوره برای نخستین بار و با هدف تربیت ماساژور و آشنایی با اصول اولیه ماساژ در محل اداره كل ورزش و جوانان مازندران در حال اجرا است.

دهقان با بیان اینکه به شرکت کنندگان گواهی نامه رسمی از سوی فدراسیون پزشكی ورزشی ارائه خواهد شد، ادامه داد: آشنایی با اصول علمی، مهارت‌ها و همچنین تکنیک‌های ویژه ماساژ از جمله مباحث اصلی این دوره آموزشی است.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان مازندران تصریح کرد: تمام مربیان ورزشی، ورزشکاران، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف ورزشی، پرستاری و کمک بهیاران می توانند در این دوره از کلاس ها شرکت کنند.

وی خاطر نشان ساخت: کاهش درد و ناراحتی‌های عضلانی، بهبود و افزایش جریان خون، کمک به بازگشت جریان لنف، رفع خستگی و کوفتگی عضلانی و مفصلی، کمک به رفع عوارض مصدومیت‌ها و آسیب‌های ورزشی، بازسازی و آماده سازی جسمانی قبل و بعد از تمرینات و مسابقات ورزشی و همچنین کمک به تمرکز علمی و تاثیر ات مثبت روانی و سایکولوژی از جمله فواید ماساژ بوده و مورد توجه ورزشکاران و تیم های ورزشی است.