به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندارن به همراه معاونینش به منظور ایجاد ردیف ملی و اختصاص اعتبار مناسب در بودجه سال جاری و سال‌های آینده برای بازسازی و اصلاح فرسودگی و توسعه تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران با معاون برنامه ریزی استاندار دیدار کرد.

در این دیدار مدیر عامل آبفار استان با تبریک و اظهار خرسندی از انتخاب فردی توانمند و با تجربه به سمت معاونت برنامه ریزی استانداری، ضمن ارائه گزارش وضعیت آب شرب روستاهای استان و عملكرد شركت آبفار به مشكلات موجود در بخش منابع آب پایدار و اعتبار پروژه های نیمه تمام و تاسیسات فرسوده به بیان مشکلات و چالش‌های پیش روی این شرکت در راستای آبرسانی روستایی پرداخت و گفت: مازندران دارای 2979 روستاست که 2هزار و 147 روستای بالای 20 خانوار استان با اجرای عملیات آبرسانی شامل 16هزار و 563 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، حفر و تجهیز 520 حلقه چاه، بهسازی 700 دهنه چشمه و احداث 164 هزار متر مکعب مخازن ذخیره از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند هستند.

برزگر با اشاره به قدمت بیش از 25 سال افزون بر 70 درصد تاسیسات موجود آبرسانی روستایی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 5هزار کیلومتر از تاسیسات خطوط انتقال و شبکه توزیع موجود فرسوده است و برای بازسازی این تاسیسات به حداقل 2هزار و 316 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با توجه به تخصیص اعتبارات اندک استانی هر ساله بر میزان مشکلات این بخش افزوده می شود.

وی هدر رفت آب شرب را بیش از 30 درصد عنوان کرد و افزود: در سال گذشته حدود 25 میلیون متر مکعب آب تولیدی و خریداری شده به دلیل فرسودگی تاسیسات به مرز مصرف نرسید و این مهم شرکت را با چالش جدی مواجه کرده است.

برزگر در پایان این دیدار از معاون برنامه ریزی استانداری درخواست کرد تا با پیش بینی اعتبارات لازم در طرحهای ملی و ردیف های اعتباری مناسب در بودجه سال 92 و سال‌های آینده به رفع مشکلات آبرسانی موجود و بازسازی تاسیسات فرسوده و در نهایت بهره مندی روستاییان عزیز از آب شرب سالم، توجه ویژه کند.

گفتنی است؛ در این دیدار دکتر احسانی معاون برنامه ریزی استاندار مازندران ضمن تشکر از مدیر عامل آبفار استان قول مساعد داد تا در راستای رفع مشکلات موجود آبرسانی روستایی و تخصیص بودجه مناسب همکاری و تلاش کند.