به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، حجت‌الاسلام مسعود قربانی با اشاره به اجرای طرح بصیرت عاشورایی در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان ساری، گفت: در طرح بصیرت عاشورایی چهار روحانی مبلغ اعزامی از قم و 50 روحانی بومی در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان ساری فعالیت کردند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری گفت: مراسم سوگواری امام حسین(ع) به منظور یادآوری اهداف والای امام حسین (ع) از قیام کربلا برگزار می‌شود.

قربانی به برپایی غرفه پرسش و پاسخ به مسائل شرعی در امامزادگان شهرستان ساری اشاره کرد و اظهار داشت: سلسله مباحث نمایشگاهی قرآن و عترت، غرفه مذهبی، غرفه عفاف و حجاب و همه واقف باشیم در طرح بصیرت عاشورایی در امامزادگان و بقاع متبرکه ساری برگزار شد.

وی به برگزاری مراسم عزاداری ویژه خادمان افتخاری در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: این ویژه برنامه در شب عاشورا در تمام امامزادگان و بقاع متبرکه ساری برگزار شد.

قربانی به برپایی نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: نیات واقفان شهرستان ساری در آستانه امامزاده عباس(ع)، تکیه پهنه‌کلا و امامزاده یحیی (ع) ساری اجرا شد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای نیات واقفان در امامزادگان، بقاع متبرکه و مساجد شهرستان ساری اطعام‌دهی شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری با بیان اینکه مراسم عزاداری امام حسین(ع) در 620 مسجد، تکیه و حسینیه شهرستان ساری برگزار شد، افزود: طرح بصیرت عاشورایی در سه امامزاده شاخص و 30 بقعه شهرستان ساری برگزار شد.