به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی سپاه كربلا استان مازندران، مدیر عملیات سپاه ناحیه قائمشهر در این رابطه گفت: رزمایش الی بیت المقدس در قالب پدافند غیر عامل، دفاع از کوی و برزن، امداد و نجات و مقابله با ناآرامی ها به اجرا در خواهد آمد.

سرهنگ پاسدار علی احسانی هدف از اجرای این رزمایش را ارتقاء سطح آمادگی رزم، به روز نگه داشتن و حفظ انسجام عناصر بسیج به‌ویژه گردان های مختلف سازماندهی شده پایگاه محور و حوزه محور، افزایش دانش و مهارت های تخصصی گردان های حاضر در رزمایش، ایجاد وحدت و همدلی، شناخت بیشتر اعضای گردان های مختلف با یکدیگر، تمرین فراخوانی یگانی و انجام فعالیت های جمعی بیان کرد.

وی در ادامه افزود: اجرای این برنامه بر مبنای ابلاغ سازمان محترم بسیج مستضعفین و به تدبیر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) مبنی بر تقویت بعد نظامی بسیج می باشد که برنامه های آموزش انفرادی و آموزش یگانی و رزمایش‌های دفاعی، امنیتی و امدادی از جمله آن به شمار می آید.

مدیر عملیات سپاه ناحیه قائمشهر اظهار کرد: اجرای این رزمایش با حضور3 گردان که 2 گردان بیت المقدس و یک گردان کوثر استکه به مدت 48 ساعت اجرا خواهد شد.

وی در پایان برگزاری کوهپیمایی، برنامه های مذهبی و معنوی، کلاس های بصیرتی و سیاسی، ورزش دسته جمعی، راهپیمایی تاکتیکی شبانه و... را از برنامه های پیش بینی شده در این رزمایش نام برد.