به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، محمد محمدپور رییس سازمان صنعت و معدن مازندران گفت: به دستور استاندار ارزیابی خسارات در بخش های مختلف برای تامین منابع از اعتبارات ملی آغاز شده است.

محمد محمدپور در مورد اقدامات صورت گرفته در مناطق مختلف غرب مازندران در پی بارش برف سنگین، با بیان این كه همه تلاش ها صورت گرفت تا با بهره گیری از ژنراتورهای برق هیات های مذهبی و مساجد، نانوایی ها باز باشد، عنوان كرد: 100 هزار قرص نان تاكنون از طریق این سازمان برای توزیع تحویل این مناطق شده است.

محمدپور افزود: بیش از 150 تا 200 تن آرد برای نانوایی های منطقه فرستاده شده است.

وی تعداد جعبه های آب معدنی توزیع شده در منطقه كه با مشاركت واحدهای تولیدی صورت گرفت، را قابل توجه خواند و بیان کرد: بازرسی قیمتی از واحدهای عرضه كننده اقلام غذایی و ...انجام شده كه با تخلفات احتمالی نیز برخورد لازم صورت گرفته است، لیكن عمده واحدهای عرضه كننده رعایت موضوع را كرده اند و حتی برخی از واحدها هم به صورت اقساط، اقلام را در اختیار مردم قرار داده اند.
 
رئیس سازمان صنعت و معدن استان با اعلام این كه وضعیت شهرها در غرب مازندران از نظر بازگشایی مغازه های ضروری و واحدهای عرضه كننده نان، عادی شده، خبر داد: به سرعت در حال برنامه ریزی برای پخت و عرضه نان در روستاها هستیم.

محمدپور با اشاره به این كه به شدت به دنبال ساماندهی وضعیت روستاها هستیم، گفت: شركت های پخش در روستاها را فعال می نماییم و با توجه به وجود برخی مشكلات در راه های دسترسی، اقلام را تا منطقه می رسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این كه برف هم چنان در حال باریدن است، خاطرنشان ساخت: در این فضا استاندار و همه مدیران در جهت پاسخ گویی و رفع موانع و تداوم امداد رسانی تلاش می نمایند و از مردم منطقه تقاضا داریم آرامش خود را در راستای شتاب بخشی به روند امداد رسانی حفظ کنند.