به گزارش خبرگزاری برنا از ساری، زارعی فرماندار مرکز مازندران در جلسه شورای كشاورزی شهرستان ساری به تعامل شایسته و درخور کشاورزان با طرح هدفمندسازی یارانه ها اشاره كرد و گفت: رفتار کشاورزان همزمان با اعلام اجرای مرحله اصلی قانون هدفمندی یارانه ها نشان داد كه آنها در اجرای قانون و اهمیت آن كاملاً آگاهانه و هوشیارانه عمل می كنند.

زارعی بر جایگاه كشاورزی در توسعه كشور و نقش هدفمندی یارانه‌ها در این زمینه تاكید کرد و گفت: كشاورزی در تعالی جایگاه جمهوری اسلامی نقش پر رنگی را ایفا می كند.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی امروز مقابل نظام استكبار ایستاده و این ایستادگی و خودکفایی در سایه توجه به بخش كشاورزی بوده است.

زارعی بیان داشت: واحد های صنفی برای دریافت سوخت مصرفی به دستگاه های دولتی كه برای این واحدها مجوز صادر كرده اند، مراجعه كنند.

فرماندار مركز مازندران افزود: پیشرفت‌های خوبی در حوزه كشاورزی به دست آمده است اما باید از ظرفیت‌های موجود برای رشد و توسعه این بخش استفاده كرد.

وی تاكید كرد: هدفمندسازی یارانه‌ها به نفع كشاورزان است و به توسعه بخش كشاورزی خواهد انجامید.

زارعی با بیان اینكه هدف اصلی قانون هدفمندسازی یارانه ها کمک به اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه است، گفت: قانون هدفمند سازی یارانه ها راهی است برای اصلاح و واقعی کردن قیمت کالاها و خدمات در یک فضای رقابتی و سالم که منجر به کاهش هزینه های تولید، ارتقای کیفیت محصولات، تأمین منابع برای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و ایجاد اشتغال، بالا بردن بهره وری، اصلاح الگوی مصرف، کاهش نابرابری و اجرای عدالت خواهد شد.

وی گفت: بخش کشاورزی در تحقق استقلال اقتصادی و اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها جایگاه بسیار با اهمیتی خواهد داشت.