به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، بسیج کارکنان پردیس دانشگاه مازندران به مناسبت حماسه نهم دی بیانیه ای را صادر کردند، متن این بیانیه به شرح زیر است.

قیام تاریخی و حماسی 9دی ملت ایران که اوج بصیرت و حضور در صحنه ملت ولایتمدار ایران اسلامی بود حقیقتاً چشم فتنه را کور کرد و به عنوان برگ زرینی در تاریخ کشور ایران پیام ولایتمداری را به جهانیان فریاد زد.

آحاد مردم با حضور پرشکوه و یکپارچه خود در راهپیمایی عظیم نشان دادند که توطئه ها و نقشه های استکبار جهانی نخواهد توانست حرکت شتابان آنها را در ادامه راه شهدا و امام شهیدان لحظه ای کند و متوقف کند.

9دی یادآور تجدید پیمان ملت با ارزش‌های انقلاب اسلامی و ولایت است که بی تردید نشان از آگاهی و بصیرت بالای ملت ایران، برگرفته از فرهنگ عاشورا است که جهانیان را مقهور اراده خویش کرده و سردرگمی و حیرت را برای دشمنان به کمین نشسته و انفعال و عقب نشینی را به اردوی آنان تحمیل کرده است.

حضور بی‌بدیل و به یادماندنی مردم در 9دی بیانگر تاکید مردم بر خواسته ها و اجرای احکام الهی است که خوشبختانه این بار نیز از امتحان بزرگ دیگر پیروز و سربلند بیرون آمدند و توانستند حساسیت زمان را به خوبی درک کنند و با دشمن شناسی، جریان نفاق را رسوا کنند.

بنابراین این روز تاریخی و حماسه فراموش نشدنی آن به عنوان نماد بصیرت و وحدت، موجبات تقویت بیش از پیش این فرهنگ در جامعه لایی ایران اسلامی خواهد شد.

ما بسیج کارکنان دانشگاه مازندران، با گرامیداشت و ارج نهادن به حرکت خود جوش این روز سرنوشت ساز و با تبعیت کامل از فرامین رهبری آیت الله العظمی خامنه ای، از مسوولان محترم دستگاه قضایی می خواهیم به خواسته و مطالبه این قیام، که همانا مجازات سران فتنه و خشکاندن ریشه فتنه است توجه کرده و نسبت به اجرای آن بیش از این درنگ نکنند.