ستاد ساماندهی ازدواج جوانان قائمشهر با حضور مهدی محمدی، فرماندار این شهرستان، ایمان پویامهر، معاونت فرمانداری و سایر اعضای ستاد برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، مهدی محمدی در جلسه ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه برگزاری کارگاه های ازدواج و مهارت های زندگی در جامعه نیازی اساسی است، اظهار داشت: معتقدم تمام راهکارهایی که برای بهبود ازدواج و پایداری این امر مقدس در جامعه ایرانی اسلامی وجود دارد، باید فرهنگ سازی شود.
نماینده عالی دولت در قائمشهر با بیان اینکه در برگزاری این کارگاه ها باید از خانواده های موفق و خانواده های دارای مشکل دعوت به عمل آوریم، گفت: امیدواریم با برگزاری و نشست مداوم این کلاس ها بتوانیم مشکلات و مسائل را برطرف کنیم.
محمدی دعوت از اساتید صاحب فن برای بهره گیری از نقطه نظرات آنها را مهم دانست و تصریح کرد: بر این اصل معتقدم که تمام راهکارهایی که برای بهبود ازدواج و پایداری این امر مقدس در جامعه ایرانی اسلامی شهروجود دارد، باید فرهنگ سازی نهادینه شود.
در ادامه برنامه متقی از نیروی انتظامی مشاوره قبل از ازدواج جوانان را یکی از اصل های مهم دانست و گفت: حضور جوانان در کلاس های مشاوره ای پیش از ازدواج، مهارت های ازدواج و مهارت های زندگی، همانند آزمایش پیش از ازدواج اجباری گردد.
رکنی از آموزش و پرورش به سه رکن اصلی در پایدار ماندن تعهدات قبل از ازدواج اشاره کرد و اذعان داشت: قبل از ازدواج باید این سه مقوله «چگونه عشق را دوام ببخشیم؟ چگونه صمیمیت را بیشتر کنیم؟ و چگونه تعهدات را پایدار کنیم؟» مورد توجه قرار گیرد.
فرشید قدیمی، رئیس اداره ورزش و جوانان، به ایجاد انگیزه در کلاس های آموزشی برای زوجین اشاره کرد و گفت: برای ایجاد انگیزه جوانان در کلاس های آموزشی باید اعتباری را در نظر گرفت.
وی اذعان داشت: باید همه دستگاه های اجرایی خود را در این امر مهم دخیل بدانند و به کسانی که واقعا می خواهند در این راه به جوانان کمک شود تسهیلات خوبی ارائه دهیم.