نخستین کلینیک دندان‌پزشکی دولتی مازندران، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ساری افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، نخستین کلینیک دندان‌پزشکی دولتی مازندران با حضور هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ربیع فلاح، استاندار مازندران و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مجتمع پزشکی طوبی ساری افتتاح شد.
همچنین با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ساختمان اورژانس سوختگی بیمارستان شهید زارع ساری افتتاح شد.
خدمات ارائه شده در این اورژانس شامل پانسمان سرپایی، اقدامات درمانی سوانح و سوختگی شامل 4 تخت بستری و دو تخت ایزوله بوده و تنها مرکز انحصاری در قطب شمال کشور است که توسط این بیمارستان ارائه خدمت می‌کند.
برای اجرای عملیات عمرانی و تجهیز این بنای درمانی بیش از 18 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
در حاشیه این مراسم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره مشکلات اجرای طرح پزشک خانواده گفت: مشکلات این طرح برطرف می‌شود.
سیدحسن هاشمی درباره مرخصی زایمان نیروهای پرستاری تازه جذب شده در بیمارستان‌های دولتی و وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور اظهار داشت: نیروهای که مقررات شامل حال آنها می‌شود از مرخصی زایمان استفاده می‌کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سئوالی درباره مشکلات پیش روی طرح پزشک خانواده گفت: ما هم به مشکلات موجود در نظام پزشک خانواده آگاهی داریم، این مشکلات را قبول داریم و به دنبال حل مشکلات و اصلاح موانع هستیم.
وی با بیان اینکه سیستم ارجاع در شرایط فعلی به نوعی وجود ندارد، اظهار داشت: باید سیستم ارجاع به‌تدریج درست شود وقتی خدمات سطح دو آماده نیست، طبیعی است که سیستم ارجاع به درستی انجام نمی‌شود.
هاشمی با تاکید بر اینکه نباید سیستم ارجاع از بین برود، تصریح کرد: کشور به پزشک خانواده احتیاج دارد و این طرح باید بازنگری شود و همانطور در ابتدا گفتم 10 تا 15 سال طول می‌کشد تا موانع و مشکلات طرح پزشک خانواده برطرف شود.