به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران و به نقل از اداره روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، آیت الله معلمی در جمع گزینشگران آموزش و پرورش مازندران افزود: به همان نسبت که گزینش برای تعیین افراد در جایگاه معلمی مهم است، تداوم این مراقبت ها هم مهم به نظر می رسد.

وی تصریح کرد: در جریان تعلیم و تربیت باید از ابتدای آموزش نوآموز تا پایان تحصیلات او، معلمان متعهد و متخصص، کار آموزش را بر عهده بگیرند.

وی افزود: همانگونه که قاضی در جایگاه قضاوت کار حساسی دارد گزینش هم به دلیل انتخاب افراد متعهد، مسوولیت بسیار سنگینی دارد.

معلمی خاطرنشان کرد: رسانه ها باید برای انعکاس فعالیت هسته های گزینش آموزش و پرورش با دقت، صحت و انصاف عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه نفسانیات در کمین همه انسان هاست، تصریح کرد: اگر انتخاب افراد برای بر عهده گرفتن مسوولیت های دولتی طبق خواسته های نفسانی باشد، دچار بی قانونی و هرج و مرج خواهیم شد.

رضا قدمی مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش مازندران گفت: هسته گزینش 15 دی سال 61 طبق فرمان حضرت امام خمینی (ره) بنا نهاده شد و مجلس شورای اسلامی قانون گزینش را برای استخدام نیرو، ابتدا برای وزارت آموزش و پرورش و به تبع آن برای همه دستگاه های دولتی تصویب کرد. 

وی با بیان اینکه گزینشگران آموزش و پرورش به دلیل استخدام 40 هزار نفری در این دستگاه سال پرکاری را پشت سر نهادند، افزود: در این آزمون 6 هزار و 300 نفر از سوی وزارتخانه به هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش مازندران معرفی شد که 2 هزار و 70 نفر به استخدام دستگاه تعلیم و تربیت درآمدند و فقط 3 درصداز سوی گزینش رد صلاحیت شدند.