به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، قائم مقام صداوسیمای مركز تبرستان اظهار داشت: در سال قبل برنامه 30سردار 30استان به‌صورت استانی و كشوری پخش شده است.
 
تقی صمدی با بیان اینكه مستند 19سردار 19شهرستان استان مازندران نیز برای پخش در امسال مراحل ضبط را می گذراند، خاطرنشان كرد: ویژه برنامه معرفی شهید حاج بصیر به‌صورت فیلم سینمایی به‌زودی پخش می شود.
 
وی اظهار داشت: برای ساخت و ی‍ه برنامه ای برای معرفی شهید كشوری در مرحله اول تحقیق هستیم.

صمدی با اشاره به اینكه ویژه برنامه معرفی علویان مازندران در دستور كار قرار دارد تصریح كرد: برای انجام این كار با مشكل تأمین اعتبار مواجه شدیم كه در صورت كمك مسوولان استان این برنامه ساخته و پخش خواهد شد.

وی با بیان اینكه برنامه ویژه 10 هزار و 401 شهید مازندران به‌زودی پخش خواهد شد خاطرنشان كرد: روزانه یك شهید از شهدای مازندران از سیمای مركز مازندران معرفی خواهد شد.

صمدی با اشاره به اینكه با افزایش ساعات پخش برنامه های مركز تبرستان به 20 ساعت ظرفیت خوبی برای دستگاه‌های استان مازندران برای معرفی ظرفیت ها و عملكرد آنها به‌وجود می آید اظهار داشت: برخی دستگاه‌های استان همكاری های لازم را با صدا و سیمای مركز ندارند.

وی افزود:بسیاری از دستگاه‌ها در بحث برنامه های اوقات فراغت فعالیت های موازی دارند و در دادن آمارها هماهنگ نیستند كه همین امر مشكلات زیادی را برای رسانه ها به‌خصوص رسانه ملی به‌وجود آورده كه پیشنهاد می شود تا آمارها تجمیع و اعلام شوند.